Naše stránky slouží jako produktový katalog. Veškeré zboží lze vyzkoušet a zakoupit v naší prodejně v Olomouci.
 • 1 z 10
 

JBL L100 CLASSIC

 

Ikonické 3-pásmové vintage reprosoustavy s rodokmenem - Návrat legendy JBL L100

AUDIOHOLIC

Běžná cena 124 990 Kč
Ušetříte 17 000 Kč (–13 %)
107 990 Kč
Značka JBL
Kategorie Reprosoustavy
 

Společnost JBL založil J. B. Lansing v roce 1946 v Northridge v Kalifornii (USA). Už od svých počátků se prosazovala s výrobou kvalitních zvukových aparatur, od sluchátek až po klasické reproduktory. Výrobky JBL jsou dnes využívány v profesionálních nahrávacích studiích, ozvučují většinu kin v USA a množství hudebních sálů po celé Evropě. Pravdou ale je, že původní JBL L100 jsou bez nadsázky nejoblíbenějším a taky nejprodávanějším produktem vytvořeným touto společností. Dnes bychom řekli, že jsou ikonou a jednoznačným bestsellerem.

Bez ohledu na to, že reprosoustavy JBL L100 se na trhu objevily v roce 1970, je dnes jejich vintage design opět velmi populární. Za posledních padesát let se v audio průmyslu změnilo velmi mnoho a přestože inženýři JBL oživili nostalgii i vzhled původního modelu, aplikovali navíc u reinkarnace L100 CLASSIC všechny osvědčené a moderní technologie současnosti. Výsledkem jsou vzhledově legendární reprosoustavy s velmi otevřeným zvukem a výjimečným dynamickým rozsahem. Přesný a pevný bas budou obdivovat nejen příznivci klasického rock&rollu, jemnost a cit pro detail potěší milovníky akustické hudby, jazzu i klasiky a brilantní středy nadchnou ty, kdo obdivují čistý a věrný vokál. JBL L100 CLASSIC svým zvukem potěší všechny kdo milují hudbu a chtějí si ji naplno užít. Připravte se na vzrušující zážitky, ať již z živého hudebního koncertu nebo klasického vinylového alba. Přímo ve vašem obývacím pokoji se všechny tóny zvukového spektra spojí v čisté potěšení z poslechu.

Robustní skříni reproduktoru dominuje široká přední ozvučnice osazená 12" (300 mm) basovým reproduktorem s bílou membránou z buničiny zavěšenou na pryžovém závěsu. O středové frekvence se stará 5,25" (130 mm) reproduktor s litým rámem a kuželovou membránou z buničiny potažené polymerem. Vrcholem je nově vyvinutý 1" (2,5 cm) výškový reproduktor s titanovou kalotou ve speciálním zvukovodu spojeném s akustickou čočkou.

Na přední straně je i výstup optimálně vyladěného bassreflexu a dva netradiční ovladače, které dnes již jen zřídka najdete na jakémkoli současném reproduktoru. Tyto ovladače umožňují samostatně nastavit výstupní úrovně středotónového a výškového reproduktoru. Mohou být velmi užitečné při experimentování s umístěním reprosoustav nebo v případech, kdy výsledný zvuk ovlivňuje blízkost stěny nebo rohu.

S odkazem na původní design originálu ze 70. let jsou reprosoustavy L100 CLASSIC nabízeny s netradiční přední krycí mřížkou "Quadrex" ze speciálního pěnového materiálu ve třech barevných variantách (modrá, oranžová a černá). Pěna mřížky je poměrně silná, avšak stále akusticky průzvučná a velmi dobře chrání reproduktory před náhodným poškozením.

TECHNICKÉ SPECIFIKACE


 

 • Systém: 3-pásmový

 • Dělící kmitočet: 450 Hz, 3,5 kHz
 • Basový reproduktor: 12" (300 mm), membrána z čisté buničiny

 • Středový reproduktor: 5,25" (125 mm), membrána z čisté buničiny potažená polymerem
 • Výškový reproduktor: 1" (25 mm), titanová kalota s mělkým zvukovodem

 • Impedance: 4 Ω

 • Doporučený výkon zesilovače20 až 200 W

 • Citlivost: 90 dB / 1 m / 2,83 V

 • Frekvenční odezva40 Hz - 40 kHz

 • Rozměry (š x h x v): 389,6 mm x 371,5 mm x 636,5 mm

 • Hmotnost: 26,7 kg / ks