Naše stránky slouží jako produktový katalog. Veškeré zboží lze vyzkoušet a zakoupit v naší prodejně v Olomouci.
  • 1 z 15
 

JBL TT350

 

JBL TT350 - Stylový dvourychlostní gramofon s přímým náhonem 

JBL TT350 svým stylingem designově zapadá do komplexní vintage řady klasických komponentů JBL. Kombinace stříbrného panelu a pravé ořechové dýhy bude jistě estetickým doplňkem každého interiéru a navíc dokonale ladí s designem ikonických reproduktorů JBL z řady Premium Classic. Vizuální odkaz na 70. léta je však pouze estetickým záměrem, protože statistiky prodejů vinylových desek opět neustále stoupají a gramofon je dnes nedílnou součástí každého domácího Hi-Fi systému. TT350 vychází ze zkušeností společnosti JBL jako jedné z nejúspěšnějších audiotechnických společností světové historie. Využívá nejkvalitnější komponenty i technologické postupy a je navržen tak, aby přinášel maximální hudební zážitek.

qY4XzDjyCZaVQYpHrUY7KH-200-80

  

26 390 Kč
Značka JBL
Kategorie Gramofony
 

Opravdová klasika s pohonem DIRECT DRIVE - dvě rychlosti 33 a 45 rpm

 Motor s přímým náhonem talíře má kromě toho, že odpadá pravidelná výměna vytahaných nebo prasknutých řemínků několik neodiskutovatelných výhod. Především technologie DIRECT DRIVE umožňuje přesné řízení rychlosti otáčení talíře a velmi významně snižuje nežádoucí hodnoty odchylky rychlosti. Gramofony s přímým pohonem dosahují potřebné rychlosti mnohem rychleji než modely poháněné řemínkem a zvuk je celkově přesnější a dynamičtější. U gramofonu JBL TT350 tak promyšlený návrh Direct Drive pohonu ve spojení s těžkým talířem z tlakově odlévaného hliníku, nejen příznivě ovlivňuje celkový výkon gramofonu, ale tato konstrukce zároveň  snižuje nároky na údržbu, eliminuje nutnost výměny součástek při dlouhodobém používání a zvyšuje životnost a spolehlivost systému.

 S rameno s vyměnitelnou headshell

 Gramofonová ramena ve tvaru písmene S jsou obecně méně náchylná k chybám bočního snímacího úhlu, přesněji k úhlové odchylce osy přenosky od tečny ke snímané drážce desky. TT350 využívá právě tento typ ramene vyrobeného z lehkého hliníku, zakončeného odnímatelnou hlavou (headsheel). Z výroby je gramofon osazen osvědčenou přenoskou Audio Technica VM95E. Rameno umožňuje správné nastavení boční síly na hrot (Antiskating) a také přesné nastavení vertikálního úhlu sledování (VTA). Můžete tak plně využít kvalit gramofonové přenosky a zároveň tyto funkce rozšiřují možnosti budoucího upgrade přenosky za jiný model.  

Nezapoměňte na vibrace

 Každý gramofon je během přehrávání náchylný na vibrace, které přejímá z okolí. Už jen samotné hrající reproduktory produkují značné množství vibrací, které se přes podlahu přenáší na stylus přenosky a výraznou měrou nepříznivě ovlivňují výsledný zvukový projev. V kritických případech tak můžeithrozí až vznik akustické zpětné vazby. Správné umístění a horizontální vyrovnání gramofonu jsou tak velmi důležitým faktorem nutným pro kvalitní reprodukci. TT350 má výškově stavitelné anti-vibrační podstavy, které umožňují vyrovnání gramofonu na povrchu a zároveň omezují přenos vibrací. Můžete si tak vychutnat nezkreslený zvuk za všech okolností. 

 Stylový audio systém

 JBL TT350 můžete připojit ke každému samostatnému phono předzesilovači nebo k zesilovači se vstupem PHONO. Jeho vintage styling však nejlépe vynikne s designově stejně laděným zesilovačem JBL SA550 nebo SA750. Oba mají disponují vestavěným kvalitním předzesilovačem pro přenosky typu MM i MC a pro TT350 budou ideálním partnerem. Ať už posloucháte vinylové desky, streamujete zvuk z mobilního zařízení nebo chcete poslouchát CD, můžete z řadou komponentů JBL CLASSIC zažít podmanivý hudební zážitek.  

V konfiguraci s reproduktory JBL Classic bude gramofon TT350, zesilovače SA550 SA750, streamer MP350 a CD přehrávač CD350 designu dokonale ladit mezi sebou a v interiéru vytvoří estetický a stylový celek.