Naše stránky slouží jako produktový katalog. Veškeré zboží lze vyzkoušet a zakoupit v naší prodejně v Olomouci.
  • 1 z 15
 

JBL SA750

 

JBL SA750 je všestranný integrovaný zesilovač 2 x 120 W (8 Ω) ve třídě G, streamer, MQA, DAC, DIRAC 

JBL SA750 je designově inspirován klasickým zesilovačem JBL SA600 ze 60. let. Svým retro stylem a bočními panely z ořechové dýhy bude estetickým doplňkem každého interiéru, ale především dokonale ladí s designem ikonických reproduktorů JBL z řady Premium Classic. Vnější retro dojem však pouze klame, protože uvnitř se skrývají nejnovější technologie pro streamování zvuku, vynikající DAC převodník, Wi-Fi bezdrátové připojení a topologie třídy G. Dokonalé integraci do poslechového prostoru pomáhá sofistikovaný kalibrační systém Dirac Live. Zesilova SA750 vychází ze zkušeností společnosti JBL jako jedné z nejúspěšnějších audiotechnických společností světové historie. Využívá nejkvalitnější komponenty i technologické postupy a je navržen tak, aby přinášel maximální hudební zážitek.

qY4XzDjyCZaVQYpHrUY7KH-200-80

Běžná cena 79 190 Kč
Ušetříte 200 Kč (–0 %)
78 990 Kč
Značka JBL
Kategorie Zesilovače
 

TOPOLOGIE ZESILOVAČE

U hi-fi zesilovačů třídy A, které bývají tradiční volbou audiofilů, narážíme na dva časté problémy. Využívaný jediný napájecí zdroj zde pracuje nepřetržitě na plný výkon, a to i v případě, že neprochází žádný signál. S tím pak souvisí nízká efektivita, vysoká energetická náročnost a významné zahřívání. Třída A je skvělá pro reprodukci těch nejjemnějších detailů při nízkém výkonu (1 - 2 W), avšak v případě skokové potřeby vyššího výkonu může mít problémy.

Třída A / B je dnes nejčastěji využívaná třída zesilovačů. Její předností je vysoká výkonová rezerva a nižší cena. Je efektivní, jenže ve výsledku tato topologie z ohledem na přechodové zkreslení vznikající již při velmi nízkém výkonu, nedokáže prezentovat správně všechny jemné detaily, které jsou duchem hudby a které posluchač oceňuje.

 Třída G je v podstatě hybridní zesilovač, který využívá třídu A speciálně pro nízko-úrovňové signály, ale v případě potřeby zapíná dodatečné napájení pro vyšší části výkonové křivky. Významná část křivky se tak pohybuje ve třídě A s nezkreslenými nejjemnějšími detaily, avšak zároveň zůstává zachována rychlost, přesnost a výkonová rezerva pro dokonalou prezentaci každého hudebního žánru.

 Třida G - ta nejlepší z možností

Díky technologii zesilovače třídy Class-G přináší SA750 dokonalý zvuk za všech okolností. zesilovač nabízí solidní výkon 2 x 120 W při 8 Ω (2 x 220 při 4 Ω), kdy prvních 20 W potenciálního výkonu je dodáváno v čisté třídě A. Teprve v případě okamžité potřeby vyšších výkonů přechází zesilovač do třídy B, což zaručuje správnou prezentaci dynamických a výkonových špiček. Výsledkem je silně muzikální zvukový projev s jemností třídy A a dynamickými schopnostmi třídy B. Třída G nabízí vysokou účinnost, nízké zkreslení a vylepšený dynamický rozsah, a díky tomu je ideální volbou pro audiofily, kteří požadují nejvyšší úroveň kvality zvuku.

KONEKTIVITA

Digitální vstupy převodníku ESS 9038K2M DAC pro špičkovou kvalitu zvuku

Zatímco třída G zesilovače se stará o zpracování analogových signálů, špičkový DAC převodník Sabre ESS 9038K2M vytáhne z vašich digitálních zdrojů maximum. Jakmile digitální zdroj připojíte k SA750, získáte díky integrovanému audiofilskému převodníku vynikající prezentaci a mnohem otevřenější zvuk se silnou dynamikou. Dva koaxiální digitální vstupy a dva optické vstupy umožňují připojení až čtyř zdrojů, jako jsou CD / SACD přehrávače atd. 

Vstup pro gramofon MM i MC

SA750 je vynikající nejen v oblasti digitálních technologií, ale můžete ho velmi dobře využít i pro připojení až 5 analogových zdrojů včetně gramofonu. Disponuje totiž vestavěným gramofonovým předzesilovačem jak pro přenosky typu MM, tak MC. Na rozdíl od mnoha jiných integrovaných phono předzesilovačů, které pouze doplňují konektivitu, využívá SA750 pečlivě vyvinutý audiofilský předzesilovač s minimálním šumem a vysokou transparentností. Jedná se o vysoce kvalitní komponent navržený pro plné uspokojení i náročných milovníků vinylu.

 

Režim PROCESOR

Pro snadnou integraci do domácích vícekanálových systémů může být velmi užitečný režim PROCESOR, který umožňuje nakonfigurovat některý z analogových vstupů (kromě vstupu PHONO) tak, aby tento vstup fungoval s fixním výstupem. Díky této praktické funkci  tak můžete SA750  jednoduše integrovat do systému domácího kina jako koncový stupeň pro Levý a Pravý přední kanál. Ostatní prostorové kanály však bude pohánět AV procesor připojeného vícekanálového zesilovače nebo receiveru. Zvukové kvality SA750 tak můžete plně využít pro stereofonní poslech hudby z připojených analogových a digitálních zdrojů zvuku a zároveň, aniž by bylo nutné další přepojování kabeláže, můžete (po přepnutí na vstup v režimu PROCESOR) využít reproduktory připojené k SA750 i pro systém domácího kina.

 Podpora MQA / ROON

 Příznivci nejnovějších digitálních formátů s vysokým rozlišením ocení podporu MQA (Master Quality Authenticated), kterou nabízí TIDAL Masters, a připravenost pro čím dál oblíbenější „Roon Endpoint".

 Flexibilní streamer   Samozřejmostí je také podpora bezdrátového streamingu díky AirPlay 2, uPnP a kompatibilitě se zařízeními s technologií Google Chromecast. Streamování z Tidal a mnoha dalších hudebních platforem můžete snadno ovládat ze svého telefonu nebo tabletu pomocí aplikace MusicLife a to včetně možnosti přehrávání internetových rádií. Integrátoři bezpochyby ocení kontrolu protokolu IP a kompatibilitu s Control4 a Crestron.

 Korekce chyb poslechové místnosti Dirac Live SA750 disponuje také velmi účinným kalibračním systémem Dirac Live, který umožňuje díky akustickým korekcím přizpůsobit hudební reprodukci dané místnosti a účinně eliminovat akustické problémy poslechového prostoru. Dirac Live je špičkový software, který využívá sofistikovanou analýzu zvuku reproduktorů ve vaší poslechové místnosti k optimalizaci celkového zvukového výkonu. SA750 společně s technologií Dirac Live umožňuje koncovým uživatelům bez dodatečných nákladů provádět akustické úpravy na profesionální úrovni v pohodlí svého domova. Kalibrační mikrofon je součástí dodávky. 

KLÍČOVÉ VLASTNOSTI

• Zesilovač třídy G pro dokonalý zvuk a maximální efektivitu

• Integrovaný streamer se 7 volitelnými digitálními filtry

• Vysoký výkon: 120 W na kanál při 8 Ω, 220 W při 4 Ω

• 5 analogových vstupů včetně volitelného MM / MC PHONO vstupu

• 4 digitální vstupy (2 x optický + 2 x koaxiální)

• Výstup předzesilovače PRE-OUT

• Sluchátkový výstup

• GoogleCast, AirPlay 2, uPnP Streamer

• Roon ready

• Kalibrační systém DIRAC Live

• Podpora MQA

• Ovládání přes aplikaci MusicLife, webové rozhraní nebo pomocí dodávaného dálkového ovladače

• 32-bitový D/A převodník, Sabre ESS9038K2M

• Plná I/P kontrola včetně Control4 a Crestron

• Celkové harmonické zkreslení + šum = 0,002 %

• Přehledný displej s vysokým kontrastem

• Dálkový ovladač součástí dodávky