Naše stránky slouží jako produktový katalog. Veškeré zboží lze vyzkoušet a zakoupit v naší prodejně v Olomouci.
 • 1 z 12
 

ARCAM CD5

 

ARCAM CD5 - Elegantní CD přehrávač s USB přehráváním ve vysokém rozlišení.

Britská společnost ARCAM se  již od svého založení v roce 1976 stala nositelem průkopnických řešení a technologií v kategorii audio zařízení, určených pro široké spektrum milovníků nejvěrnějšího zvuku. Značka založená studenty vědy a techniky univerzity v Cambridge Johnem Dawsonem a Chrisem Evansem pod jménem A&R Cambridge (Amplification & Recording, Cambridge = ARCAM) ušla od svého prvního produktu, integrovaného zesilovače A60, dlouhou cestu a získala tisíce spokojených zákazníků a množství vynikajících ocenění pro své Hi-Fi produkty. Strategie společnosti, oslovit novou generaci spotřebitelů s nabídkou cenově dostupného, ​​elegantního a atraktivně navrženého audio zařízení, dostává v roce 2023 nový rozměr. ARCAM představuje řadu komponentů s novým designovým konceptem  Radia Yellow, se kterou se chce odlišit od zbytku audio průmyslu. Moderní vzhled, inovativní řešení a špičková zvuková i technologická kvalita nové řady, představují maximální přidanou hodnotu a vstupenku do světa luxusního audia.

Arcam_A5-winner_2023

19 990 Kč
Značka Arcam
Kategorie CD Přehrávače
 

CD PŘEHRÁVAČ ARCAM CD5 - NOVÝ PARTNER PRO VAŠI SBÍRKU CD DISKŮ

Ačkoli CD disky již nejsou tolik populární jako v minulosti, lze aktuálně na trhu pozorovat nebývalé oživení prodejů CD nosičů, které souvisí s tím, že mnoho milovníků hudby chce svá oblíbená alba poslouchat z fyzického média a také stále  existuje množství audiofilů, kteří nepropadli kouzlu streamování a dosud vlastní rozsáhlé sbírky CD disků. Ti všichni si při poslechu své hudby chtějí užít ten nejlepší možný zážitek z poslechu.

Arcam byl průkopníkem technologie kompaktních disků a digitálních technologií téměř od samého začátku, v roce 1986 uvedl na trh svůj CD přehrávač Delta 70 a o dva roky později první samostatný DAC na světě, Delta Black Box - kompletně  navržený a vyrobený inženýry společnosti. Desetiletí zkušeností a odborné znalosti při výrobě vysoce kvalitních digitálních audio produktů spolu s posledními technologickými poznatky, byly využity při návrhu nejnovějšího modelu CD přehrávače ARCAM CD5.

 

ARCAM CD5 se svým designem dokonale hodí k zesilovačům z řady Arcam Radia a přestože bude spolehlivě fungovat v každém audio systému, po propojení se zesilovačem A5, A15 nebo A25 získáte esteticky i technologicky sladěný celek. CD5 podporuje přehrávání audio disků CD, CD-R, CD-RW, MP3 a také disků s kódováním FLAC a WAV ve vysokém rozlišení. Zadní USB-A port pak rozšiřuje schopnosti přehrávače a po připojení USB flash disku nebo HDD disku umožňuje přehrávání hudebních souborů FLAC, WAV, WMA, MP3 a AAC v Hi-RES rozlišení až 24-bit / 96 kHz.

 

"...Už dlouho se neobjevil opravdu dobrý, vážně schopný a seriozně zábavný CD přehrávač této úrovně. Arcam CD5 to mění: jedná se o nesmírně talentovaný přehrávač, který určitě vemte v úvahu, pokud stále milujete své CD disky a chcete jim dát nový život..."

WHAT HI-FI - recenze 9.10. 2023

 

D/A PŘEVODNÍK - SRDCE CD5

 DAC je jednou z nejdůležitějších součástí každého moderního audio systému. Díky vysoce kvalitnímu DAC čipu ESS ES9018K2M je digitální část CD5 schopná zpracovávat hudební streamy ve vysokém rozlišení až do 24-bitů / 96 kHz. Vyspělý D/A převodník se třemi volitelnými digitálními filtry, je zárukou, že vaše digitální audiosbírka získá zcela "nový" zvuk. Pro připojení k zesilovači můžete využít analogový RCA výstup nebo pokud chcete zpracování digitálních signálů nechat na externím zařízení a DAC obejít, nabízí CD5 také digitální optický i koaxiální výstup.

 DESIGN - JEDNODUŠE COOL

 ARCAM CD5 přináší nejen pohodlí při přehrávání hudebních disků, ale také neotřelou estetiku. Svěží a moderní design s čistými liniemi a jemnými žlutými akcenty vytváří dokonalou rovnováhu mezi nápaditostí a elegancí. Konstrukce využívá vysoce kvalitní komponety s dlouhou životností a přináší i některá netradiční řešení. Např. displej je skrytý za matným předním panelem a pokud není zařízení v provozu, není viditelný a nenarušuje estetický dojem. Navíc ho lze vypnout i během provozu, aby nerozptyloval pozornost posluchače. Dalším z estetických prvků je zadní kovový nástavec, který nejenže skrývá konektory (např. pokud potřebujete přehrávač umístit blízko ke stěně), ale zároveň sjednocuje design při integraci CD5 do systému ostatních audio komponentů z řady ARCAM RADIA,  u kterých tento prvek zastupuje navíc funkci skryté Bluetooth nebo Wi-Fi antény (např. streamer ARCAM ST5).

OVLÁDÁNÍ

 Komfortní obsluhu umožňuje kromě ovládacích prvků na předním panelu také jednoduché dálkové ovládání v designu Radia Yellow.  

 PŘEDNOSTI

 • - Dokonale se hodí k ostatním komponentům ARCAM RADIA (zesilovače A5, A15 a A25 + streamer ST5)
 • - Vynikající D/A převodník ESS ES9018K2M, 24-bit / 96 kHz
 • - Podporuje přehrávání CD, CD-R, CD-RW, disků MP3 a také disků s kódováním FLAC a WAV ve vysokém rozlišení
 • - USB-A port pro přehrávání souborů FLAC, WAV, WMA, MP3 a AAC v Hi-RES rozlišení až 24-bit / 96 kHz
 • - Výběrové komponenty a materiály – dlouhá životnost a vynikající kvalita zvuku

TECHNICKÉ SPECIFIKACE

 • D/A převodník: ESS ES9018K2M 24-bit / 96 kHz
 • Podporovaná média s vysokým rozlišením: FLAC, WAV (LPCM)
 • Další podporovaná média: MP3, WMA, AAC
 • Podporovaná bitová hloubka ve vysokém rozlišení: 16, 24-bit
 • Podporované vzorkovací frekvence: 44.1, 48, 88.2, 96 kHz (88.2 a 96 kHz - pouze WAV a FLAC)
 • Digitální výstupy: 1 x koaxiální (RCA), 1 x optický (Toslink)
 • Analogový výstup: 1 x stereo (RCA) pár
 • Maximální analogový výstup (0dBFS): 2,1 Vrms
 • Odstup signál / šum (A-wtd, ref. 16-bit / 24-bit, 0dBFS): 93 dB / 115 dB
 • Frekvenční odezva (filtr 1): 20 Hz - 20 kHz ± 0,05 dB
 • Harmonické zkreslení (1kHz): < 0.007 %
 • Nominální výstupní úroveň: 2,0 ± 0,3 V

  Digitální rozhraní  USB: USB-A

  Obecné

 • Síťové napětí: 110 – 240 V, 50 – 60 Hz
 • Maximální spotřeba energie: 18 W
 • Rozměry Š x V x H (včetně nožiček a ovládacího prvku): 431 x 83 x 344 mm
 • Hmotnost (netto): 6 kg
 • Hmotnost (brutto): 9 kg
 • Dodávané příslušenství: Napájecí kabel, dálkový ovladač, 2 x AAA baterie