Naše stránky slouží jako produktový katalog. Veškeré zboží lze vyzkoušet a zakoupit v naší prodejně v Olomouci.
 • 1 z 6
 

Marantz PM-12SE

 
Běžná cena 89 990 Kč
Ušetříte 16 500 Kč (–18 %)
73 490 Kč
Značka MARANTZ
Kategorie Zesilovače
 

Nové prémiové výrobky Marantz jsou pro komunitu audiofilů vždy důvodem k oslavě. Ani nová 12 Series Special Edition není žádnou výjimkou. Marantz Special Editions představují způsob, kterým Marantz oslavuje lásku k hudbě proniklou hluboko do žil zvukových mistrů a techniků Marantz a vyjádřenou uměleckým a řemeslným zpracování těchto speciálních komponentů. Se skálopevnou pozorností věnovanou detailu Marantz Special Editions vytváří nepřekonatelný Hi-Fi zvuk, který oslavuje mistrovství a emoce hudby.
Obvody PM-12SE nabízí nejčistší signálovou cestu zesilovačem, který dává 100W na kanál do reproduktorů s impedancí 8Ohm (nebo 200W do 4Ohm). A navíc je vybaven měděnými niklovanými vstupními konektory a reproduktorovými konektory z vysoce čisté mědi.

Kanály: 2
Topologie: proudová zpětná vazba
Phono: Marantz Musical Premium
HDAM: SA3, SA2
Napájecí zdroj: SMPS
Tónové korekce: symetrie / basy / výšky
Lineární napájecí zdroj: pro předzesilovač
Analogové vstupy: 6
Phono vstup: MM / MC
Přímý vstup do koncového stupně: 1x
Reproterminály: 1x
Výstupní výkon (8 ohm / 4 ohm): 100 W / 200 W
Kmitočtová charakteristika: 5 - 50 000 Hz
Celkové harmonické zkreslení: 0,005%
Činitel tlumení : 500
Příkon : 130 W
Příkon v pohotovostním režimu: 0,2 W
Automatické vypínání: ano
Rozměry (š x h x v): 440 x 453 x 123 mm
Hmotnost: 15,3 kg

 Klíčové charakteristiky


 • Navržen a rozsáhle vyladěn týmem specialistů, čerpajícím z více než 65 let znalostí z návrhů zesilovačů Marantz
 • Předzesilovací stupeň s vysokým rozlišením, s proprietární HDAM technologií Marantz
 • Zesilovač v designu spínaného výkonu, odvozený od vlajkové lodi - zesilovače PM-10
 • Vysoký výkon: 100W + 100W (do 8Ohm), 200W + 200W (do 4Ohm)
 • Plně diskrétní dvoustupňový design pro čistotu signálu, se separátními napájecími zdroji pro sekce předzesilovače a výkonového zesilovače pro snížení interferencí.
 • Dedikovaný toroidní transformátor pro předzesilovač, pro zajištění čistoty a mohutného zvuku.
 • Design s proudovou zpětnou vazbou, s nově vyvinutými širokopásmovými obvody
 • Obvody HDAM® SA3 pro čistý signál a optimální dynamiku
 • Vstup pro gramofon MM/MC s novým diskrétním obvodem Marantz Musical Premium Phono EQ
 • Vstupní konektory se silným poniklováním pro CD a Phono, plus originální Marantz reproduktorové konektory (poměděné vysoce čistou mědí)
 • Lineární ovladač hlasitosti s novým elektrickým systémem řízení hlasitosti
 • Vysoce kvalitní konstrukce s dvouvrstvým šasi a předním panelem z hliníku
 • Režim Purest Mode deaktivuje nepoužívané obvody pro nejlepší přednes zvuku
 • Vysoce jakostní a pečlivě vybrané audio součástky: diody Schottky s ultra nízkým svodovým proudem, nízkošumové komplementární tranzistory, nově vyvinuté zakázkové elektrolytické kondenzátory, svitkové "audio grade" kondenzátory, a mica kondenzátory.

 Řada Marantz Special Edition


Rozsáhlé a pečlivé ladění prováděné zvukovými mistry je to, co umocňuje vynikající zvukový popis kteréhokoli výrobku Marantz. Žádný z komponentů neopustí ruce zvukových mistrů Marantz, dokud neprojde náročnými testy. Do Vašeho domova mohou dorazit pouze nejlepší výrobky, důkladně testované a láskyplně zpracované.
Marantz Special Editions představují způsob, kterým Marantz oslavuje lásku k hudbě proniklou hluboko do žil zvukových mistrů a techniků Marantz a vyjádřenou uměleckým a řemeslným zpracování těchto speciálních komponentů. Zvukoví mistři občas označí výrobek s vyšším potenciálem než je očekáváno, a zpracují jej s neochvějnou pozorností věnovanou detailu, volbě komponentů, a poslechovým seancím. Originální PM-12 byl vyvinut výhradně pro japonský trh - a rychle se projevil jako další vyvolený. Evropští zvuková technici jej úspěšně zkombinovali - výsledkem byl vývoj famózního PM-KI Ruby... a tak se zrodil PM-12 Special Edition.

Rozsáhlé ladění zvuku


Rozsáhlé a pečlivé ladění bylo dlouhou dobu tajemstvím jemného zvuku zesilovačů Marantz. V případě PM-12SE použil tým techniků Marantz veškeré své zkušenosti a odborné znalosti - a to jak v návrhu zesilovače, tak v dlouhých poslechových seancích zapojených do finalizování zvuku. Tým zvukových mistrů Marantz v Japonsku a Evropě nezastavil svou intenzivní práci, dokud si nebyl absolutně jist, že bylo dosaženo kvality hodné jména Marantz.

 Technologie Marantz HDAM


Marantz vyvinul své vlastní obvodové desky nazvané Hyper-Dynamic Amplifier Modules (neboli HDAM) pro záměnu všude používaných zesilovačů na bázi čipů. Použitím diskrétních povrchově montovaných komponentů s krátkými zrcadlenými trasami levé a pravé signálové cesty HDAM dramaticky překonává běžné integrované op-zesilovače co se týče rychlosti sledovací frekvence a úrovně šumu. Výsledkem je dynamičtější, přesný a detailní zvuk. V průběhu roků Marantz vyvinul různé HDAM pro splnění speciálních požadavků přehrávačů a zesilovačů. PM-12SE využívá nejnovější high-grade verzi SA3. V kombinaci s optimalizovaným návrhem uspořádání obvodů a pečlivě zvolenými komponenty poskytuje PM-12SE výjimečnou kvalitu zvuku a přednesu.

 Gramofonový předzesilovač Marantz Musical Premium Phono EQ


Marantz povznesl svůj trvající závazek vůči vinylu do nových výšek - a to zavedením nového stupně Marantz Musical Premium Phono EQ. Navržen po poskytnutí optimální kvality zvuku zjednodušením signálové cesty — vitálně dané jemnou povahou gramofonových signálů — stupeň EQ v zesilovači PM-12SE může být použit s oběma typy přenosek MM (moving magnet) a MC (moving coil), a to díky integrovanému MC předzesilovači. PHONO stupeň využívá dvoustupňové zesílení, kombinující Marantz HDAM s JFET (junction gate field effect transistors) ve vstupní části - výsledkem je vysoká výstupní impedance. Toto umožňuje další zjednodušení designu bez negativní zpětné vazby (no-negative-feedback) vypuštěním párovacích kondenzátorů - to opět snižuje zkreslení a zlepšuje čistotu signálu.

 Vysoce kvalitní ovládání hlasitosti


Nově vyvinuté elektrické ovládání hlasitosti využívá nejnovější IC pro ovládání hlasitosti pro realizaci lepší separace kanálů, dynamického rozsahu a redukci zkreslení, se zachováním pocitu ovládání analogového řízení hlasitosti. Zesilovač využívá nové elektrické ovládání hlasitosti (navržené společností Marantz) pro vysokou linearitu a ve své třídě nejlepší separaci kanálů.

 Zesilovač s proudovou zpětnou vazbou


Zesílení s proudovou zpětnou vazbou (Current Feedback) je dobře známá originální technologie obvodů Marantz, důmyslně navržené pro přizpůsobení požadavkům Super Audio hi-res hudby pro širokopásmovou a vysokorychlostní reprodukci. Impedance v bodě Current Feedback je limitována - tím vzniká velmi nízký fázový posun. Zesilovače Marantz Current Feedback redukují nutnost fázové kompenzace minimalizací negativní zpětné vazby Negative Feedback (NFB). Toto zjednodušuje signálovou cestu a vede k vysoké průchozí rychlosti, excelentní tranzientní odezvě, a špičkové zvukové tranparentnosti napříč celou šířkou pásma. Na rozdíl od běžné topologie Voltage Feedback (napěťová zpětná vazba), Current Feedback rovněž vyvolává necitlivost výkonového zesilovače na náročné zátěže reproduktorů.

 Výkonné zesílení


Díky použití designových prvků PM-10 je PM12-SE zkonstruován tak, aby se přizpůsobil rozšířením, zachoval nejčistší možný zvuk, a podporoval výkon potřebný pro vybuzení nejnáročnějších reproduktorů. Výstupní zesilovací stupeň PM-12SE umožňuje velký výstupní výkon 2x100W do zátěže 8Ohm, a snadno zvládne vysokoimpedanční reproduktory díky výkonu 2x200W do zátěže 4Ohm. Modul zesilovače je připojen přímo k zadnímu panelu PCB na PM-12SE, s cílem zachovat čistotu signálu a stabilitu zvuku.

 Čistý analogový design


Čistý analogový design PM-12SE přispívá k jeho struktuře redukce šumu a čisté konstrukci: mnozí konkurenční návrhy dnes zahrnují D/A konverzi, nebo přebírají digitální zesílení a ovládání hlasitosti - nicméně Marantz se svým uznávaným all-analogue designem ponechává věci co nejčistší a nejjednodušší. Může se zdát výhodné mít v zesilovači DAC převodník - nicméně digitální obvody jsou ze své podstaty hlučné (ve smyslu elektro) a mohou interferovat s jemnými analogovými signály procházejícími zesilovačem. To je důvod, proč Marantz zvolil design své Premium Series bez jakýchkoli DA konverzí a ponechal zesilovače maximálně čisté a ryzí.
Existuje zde také vstup Power Amp, který přivádí signál ze vstupní sekce přímo do výkonového stupně a tak nechává jednotku pracovat jako ryzí "výkonový" zesilovač.

 Pečlivě zvolené komponenty


Marantz má stálou reputaci díky volbě nejlepších možných komponentů ve svých výrobcích Premium Series. Alternativa Marantz k integrovanému obvodu se "zesilovačen na čipu" je HDAM, miniaturní modul zesilovače zkonstruovaný výhradně z diskrétních komponentů. Technici Marantz vybrali a optimalizovali HDAM prostřednictvím rozsáhlého poslechu v dedikovaných zařízeních Marantz v Evropě a v Japonsku. Rozsáhlé, pečlivé a detailní ladění bylo dlouhou dobu tajemstvím excelentně znějících zesilovačů Marantz. Běhen etapy vývoje byla každá část pečlivě vybrána, testována, a schválena zvukovými techniky Marantz pro zajištění perfektního zvuku - kdykoli jej posloucháte.

 Mnoho analogových vstupů s výstupů


Navíc k analogovým vstupům PHONO a CD má PM-12SE dva linkové vstupy a dva páry vstupních/výstupních konektortů pro rekordér - to umožňuje připojení nekolika zdrojů a rekordérů. Použijte PM-12SE jako samostatný stereo výkonový zesilovač nebo jako výkonový zesilovač prostřednictvím vstupu Power Amp Direct. Například - použijte výstupy pre-out Vašeho AV zařízení a připojte je k výkonovým zesilovačům PM-12SE.

 Dedikovaný sluchátkový výstup


S použitím diskrétních proprietárních HDAM modulů Marantz poskytuje sluchátkový výstup špičkovou věrnost zvuku s největším rozsahem typů a impedancí sluchátek - včetně nízkoimpedančních sluchátek.

 Systémový dálkový ovladač


Použijte elegantní dálkový ovladač pro ovládání PM-12SE a rovněž pro komplementární přehrávač SA-12SE Super Audio CD Player. PM-12SE má vstupní/výstupní konektory pro vzdálené ovládání, pro možnost flexibilní konfigurace dodatečné dálkového ovládání.

 Stvořen pro přednes


Stejně jako komplementární SA-12SE Super Audio CD Player, také integrovaný zesilovač PM-12SE je konstruován podle nejvyšších standardů s čelním panelem z masivního nemagnetického hliníku pro eliminování interferencí. Nezávislé vstupní konektory se silným poniklováním pro CD a Phono, plus originální Marantz reproduktorové konektory (poměděné vysoce čistou mědí)zajišťují nejlepší možný zvuk.

 Více než 65 let audiofilního dědictví


Společnost Marantz, založená v roce 1953, má dlouhou a bohatou historii navrhování audio komponentů přijímaných za své milovníky hudby a kritickými posluchači po celém světě. Protože na hudbě záleží, pokračuje PM-12SE v dlouhé tradici poskytování ve své třídě nejlepších poslechových zážitků pro hudbu a kino.