Naše stránky slouží jako produktový katalog. Veškeré zboží lze vyzkoušet a zakoupit v naší prodejně v Olomouci.
  • 1 z 10
 

McIntosh MC3500

 

MC3500  -  1-kanálový výkonový zesilovač MkII

• Monoblok s výkonem 350 W
• Inspirováno původním modelem MC3500 z let 1968-71 - zesilovačem, který inspiroval celou generaci
• Napájen osmi vysoce výkonnými elektronkami EL509S
• Power Guard Screen Grid Sensor™, Sentry Monitor, Solid Cinch reproduktorové terminály
• Obráběný hliníkový přední panel s povrchovou úpravou bead blast a zlatým eloxováním

479 990 Kč
Značka McIntosh
Kategorie Koncové zesilovače
 

Inspirováno zesilovačem, který inspiroval celou generaci.

Historický význam hudebního a uměleckého veletrhu Woodstock 1969 nelze popřít. Nikdy předtím se nic podobného nekonalo a mnozí tvrdí, že ani od té doby se nekonalo nic podobného. Při nečekaném počtu více než 400 000 lidí se toho mohlo hodně pokazit - a některé věci se také pokazily. Ale jeden aspekt, na kterém se téměř všichni shodli, byl ten, jak skvěle všichni hudebníci zněli. Za tuto kvalitu zvuku částečně vděčíme lampovým zesilovačům McIntosh MC3500, které výhradně napájely zvukový systém použitý na Woodstocku. Zesilovače MC3500 pak napájely mnoho dalších vlivných hudebních akcí.

Právě na akci k 50. výročí Woodstocku v roce 2019 prezident společnosti McIntosh Charlie Randall, který si uvědomil historický význam modelu MC3500, poprvé snil o jeho opětovném uvedení do výroby. To se ukázalo jako nelehký úkol vzhledem k tomu, že byl poprvé navržen před více než 50 lety. Po více než dvou letech vývoje se však tento sen stal skutečností, neboť společnost McIntosh s hrdostí oznamuje, že představuje elektronkový zesilovač MC3500 Mk II.

Elektronkový zesilovač MC3500 Mk II je konzervativně dimenzovaný monoblok s výkonem 350 W, který vychází z původního modelu MC3500 z let 1968-71 a zahrnuje vše, co jsme se od 60. let naučili o konstrukci lampových zesilovačů. Byl vylepšen podle moderních standardů a s moderními součástkami, aby poskytoval zvukový výkon hodný svého předchůdce a odkazu jejich společného modelového čísla - to vše při maximálním dodržení původního designu. Stejně jako původní model MC3500, i MC3500 Mk II využívá náš výstupní transformátor Unity Coupled Circuit, který umožňuje bezpečně dodat plný výkon 350 W prakticky jakémukoli reproduktoru bez ohledu na to, zda má impedanci 2, 4 nebo 8 ohmů.

MC3500 Mk II je napájen osmi vysoce výkonnými elektronkami EL509S. Elektronky EL509S byly vybrány speciálně proto, že mají mnoho podobných vlastností a charakteristik jako "sweep elektronky" 6LQ6 použité v původním modelu MC3500. Stejně jako elektronka 6LQ6 je i elektronka EL509S velmi odolná díky své robustní katodě a souvisejícímu topnému tělesu, které produkuje vysoký špičkový proud na desce přesahující 1 A.

Elektronky, jako je původní 6LQ6, byly primárně určeny pro televizory z 50. až 60. let minulého století, kde zametaly katodové dělo v obrazové trubici přes fosforovou obrazovku. Tento proces byl velmi náročný na spotřebu energie a vyžadoval tyto výkonné elektronky. Použití sweep elektornek inženýry McIntosh v původním zesilovači MC3500 bylo velmi zajímavou a inovativní aplikací. Díky použití vysoce výkonných elektronek EL509S zůstává zesilovač MC3500 Mk II co nejvěrnější původní konstrukci výstupu MC3500. Navíc, stejně jako v původním zesilovači MC3500, i v zesilovači MC3500 Mk II je použita přídavná zpětnovazební smyčka pro zvýšení linearity výstupních elektronek.

Stejně jako původní MC3500 má MC3500 Mk II plně symetrickou řídicí sekci, která využívá tři elektronky 12AX7A a jednu 12AT7. První elektronka 12AZX7A je diferenciální vstupní zesilovač; druhá je buffer/řídící prvek pro napěťový zesilovač; třetí je napěťový zesilovač. Elektronka 12AT7 je bufferem/řídícím prvkem pro koncové elektronky EL509S. Všechny elektronky jsou umístěny za napájecím a výstupním transformátorem a jsou zakryty klecí z 12 drátů z nerezové oceli s černou práškovou povrchovou úpravou. Klec je tvarovaná tak, aby naše patentované, pozlacené reproduktorové terminály Solid Cinch™ byly snadno přístupné i při instalované kleci.

Naše exkluzivní technologie Power Guard Screen Grid Sensor™ (SGS) je součástí modelu MC3500 Mk II. Technologie Power Guard SGS je navržena speciálně pro naše elektronkové zesilovače a má podobný charakter jako naše patentovaná technologie Power Guard®, kterou najdete v našich polovodičových zesilovačích. Power Guard SGS pomáhá předcházet předčasnému selhání vakuových elektronek tím, že monitoruje proud mřížky stínění ve výstupních vakuových elektronkách. Pokud je proud příliš vysoký, aktivuje se obvod v systému Power Guard SGS, který v reálném čase dynamicky zeslabuje vstupní signál, aby udržel elektronky v provozu na bezpečné úrovni. Plně symetrická řídící sekce modelu MC3500 MK II je ideální pro použití s Power Guard SGS. Součástí je také funkce Sentry Monitor™, která sleduje výstupní proud a vypne zesilovač, pokud někdy překročí bezpečné limity.

Stejně jako původní model MC3500 má i verze Mk II výstupní měřič, který je však větší a umístěný uprostřed předního panelu namísto posunutého na levou stranu. Díky tomu je měřič lépe čitelný a v typickém uspořádání dvoukanálového stereofonního systému působí symetricky. Měřič využívá variantu našeho designu měřiče výkonu DualView™, přičemž horní stupnice ukazuje výkon ve wattech i decibelech, zatímco spodní stupnice zobrazuje dobu zahřívání zesilovače. Po zapnutí začne měřič pomalu stoupat; jakmile dosáhne 100 %, klesne zpět na nulu a zesilovač je připraven k přehrávání hudby.

MC3500 Mk II má rukojeti stejně jako originál, ale mají ergonomičtější design, který je šetrnější k vašim rukám při přenášení tohoto 54,9 kg těžkého zesilovače. Základna podvozku je z nerezové oceli vyleštěné do zrcadlového lesku. Přední panel je z obráběného hliníku s povrchovou úpravou otryskáním korálky a zlatým eloxováním, které napodobuje vzhled a povrchovou úpravu původního modelu MC3500. Čirá skleněná vložka kryje měřicí přístroj; ve spodní části je černá skleněná vložka, ve které jsou umístěny knoflíky a osvětlené nápisy.

Jako pocta vzhledu původního modelu MC3500 je model Mk II vybaven dvěma postranicemi ve tvaru písmene U, které obepínají horní, zadní a spodní část každé strany. Mnoho původních MC3500 bylo často používáno na cestách a tyto postranice jim poskytovaly velkou pevnost a odolnost. Jedná se o velmi unikátní konstrukční prvek, který jsme chtěli zopakovat i u modelu MC3500 Mk II. Na zadní straně kolejnic byly také čtyři černé gumové dorazy, které umožňovaly dočasné postavení zesilovače ve vzpřímené poloze při nastavování na koncerty; dorazy byly dostatečně velké, aby zabránily tomu, že by se jakékoliv části trčící ze zadní strany zesilovače odřely o podlahu a poškodily se. Tyto dorazy byly replikovány také na modelu MC3500 Mk II.

Model

MC3500

Výkon na kanál

350W při 8 / 4 / 2 Ohm

Počet kanálů

1

Celkové harmonické zkreslení

maximálně 0,3% za jakýchkoliv podmínek

Odstup signál/ šum pod jmenovitým výkonem

120 dB

Dynamic headroom

2.4 dB

Činitel tlumení

>25

Jmenovité frekvenční pásmo

20Hz to 20kHz

Frekvenční charakteristika (pokles) 20Hz  - 20kHz

 +0, -0.5dB

Dálkové spínání po kabelu

Ano

Multikanálový kabel DB25 kabel

Ne

Konfigurace obvodů

Uniti Coupled transformátor

Provedení

Elektronkové

Zapojení do můstku

Ne

Mono paralelní zapojení

Ne

Autoformer technologie

Ne

Ručičkové indikátory

Ano

Vypínání podsvícení

Ano

Symetrické vstupy

Ano

Podsvícení

LED optická vlákna

Styl šasi

Leštěná nerezová ocel

Výstupní terminály

Solid Cinch

Rozměry (Š x V x H)

45.7 cm x 30 cm x 54.9cm

Hmotnost

54,9 kg