Naše stránky slouží jako produktový katalog. Veškeré zboží lze vyzkoušet a zakoupit v naší prodejně v Olomouci.
  • 1 z 5
 

T+A Solitaire P

 

První sluchátka T+A představují výsledek dlouhého průkopnického vývoje, který posouvá magnetostatický princip k dokonalosti. Tato otevřená sluchátka byla navržena bez náznaku kompromisu a bez ohledu na cenu, protože konstruktéři T+A měli na mysli pouze jeden cíl: hudební reprodukci na nejvyšší úrovni dokonalosti. Systémy sluchátkových měničů jsou sofistikované konstrukce a všechny komponenty a podsestavy jsou vyráběny v nejpřísnějších tolerancích pomocí nedražších přesných nástrojů. Sluchátka využívají, kdykoli je to možné a rozumné, hliníkové komponenty vyrobené z pevného kovu. Důmyslná konstrukce membrán, hnacích magnetů a zvukovodů linearizuje zvukové pole a disperzní charakteristiky. Hudba je reprodukována bez zkreslení: Solitaire P nic nepřidávají a nic neubírají. Jako vždy naprosto přirozená reprodukce je prvním přikázáním pro všechna zařízení T + A.

135 000 Kč
Značka T+A
Kategorie Sluchátka
 

Technologie

Mnoho planárních magnetických sluchátek vykazuje podstatné nevýhody, včetně nízké účinnosti, vysoké hmotnosti a často i velmi nízké impedance. Od samého počátku konstrukčních prací na sluchátkách se vývojáři T+A zaměřili na eliminaci těchto problémů. Rozhodujícím faktorem v tomto úsilí bylo použití těch nejlepších materiálů a přesnosti zpracování. Sluchátka jsou tvořena několika dílčími sestavami s minimální tolerancí, které se skládají z vysoce pevných plastů nebo karbonu v souladu s jejich funkcí a jsou vyrobeny s tolerancí setin milimetru.
Tvarované segmenty vysoce výkonných neodymových magnetů jsou vyrobeny, aby vyhovovaly oválnému obrysu ozvučnice. Tím je zajištěno, že generované magnetické siločáry mají homogenní průběh a že nedochází k turbulencím proudění. Přesná konstrukce přídržných prstenců a magnetického držáku udržuje polohu membrány přesně v lineární části magnetického pole, což zajišťuje, že je schopna generovat vysoké tlaky zvuku bez zkreslení a s obrovským dynamickým rozsahem, prakticky bez setrvačnosti. Touto konstrukcí je také eliminována potřeba dalších protilehlých magnetů čímž je dosaženo nízké hmotnosti sluchátek. Membrána volně kmitá ve směru k náušníkům – mezi membránou měniče a uchem není žádná akustická překážka. Samotná membrána se skládá ze speciálního ultra tenké – a tedy velmi lehké fólie – potažené přesně vypočítanou sítí vodičů s impedancí 80 Ohmů. Otevřená konstrukce Solitaire P zabraňuje rezonančním problémům uzavřených systémů.

Všechny podsestavy jsou připevněny k pevným hliníkovým mušlím, které jsou obrobeny z masivu pomocí přesného pětiosého frézovacího stroje. Opracování jedné mušle trvá více než hodinu, počínaje pevnou hliníkovou deskou o tloušťce 35 mm. Držáky mušlí a další díly jsou také obráběny z masivu. Přestože jsou tyto podsestavy velmi složité a jejich výroba komplikovaná, byl pro ně použít hliník, protože netrpí problémy se stárnutím a vždy si zachovává svůj tvar a tuhost.
Polštáře náušníků jsou vyráběny ručně a jsou produktem specializované německé společnosti. Skládají se ze syntetické hypoalergenní kůže a přírodní kůže Alcantara. Z tohoto důvodu jsou při kontaktu s pokožkou velmi příjemné i při dlouhém poslechu.
Zvláštní význam pro zvukový přednes má i kvalita spojovacích kabelů. Jsou použity kabely symetrické konstrukce, s velmi nízkou indukčností a kapacitancí a  optimální impedancí. Skládají se z bezkyslíkatých měděných (OFC) vodičů s pečlivě nanesenou stříbrnou vrstvou. Čtyři signálové vodiče jsou zapředeny do bavlněného obalu s postříbřeným stíněním. Tato konstrukce izoluje elektromagnetické vlivy a tlumí mechanické rezonance. Samozřejmostí jsou konektory v nejvyšší kvalitě. Ve sluchátkách se používají profesionální dvoupólové konektory vojenské kategorie. Celý kabelový svazek, včetně konektorů a rozbočovačů, je dokončen a opláštěn v rámci jedinoho výrobního procesu, čímž je zaručena robustnost a odolnost kabelu při zachování ohebnosti. Izolační vrstvy kabelu se skládají z vysoce kvalitních hmot Hytrel® a TPE. Tyto elastomery neobsahují PVC ani latex a jsou vyráběny bez přídavku toxických změkčovadel. Se sluchátky jsou dodávány dvě kabelové sady: jedna s konektorem 6,3 mm a druhá se symetrickým 4,4 mm konektorem Pentaconn, který nabízí optimální přenosový odpor pro nejlepší možnou kvalitu zvuku. Jak se dá očekávat, všechny kontakty jsou zlacené.

 

Není náhodou, že první sluchátka T+A nesou jméno Solitaire P.  Již v roce 1983 zakladatel společnosti pan Amft vyvinul první planární elektrostatický měnič . Byl to středovýškový měnič pro aktivní reprosoustavu OEC Solitaire, která zůstává dodnes legendou. Od té doby je tento princip nadále využíván pro špičkové řady T+A reprosoustav. Aktuální řada CWT Solitaire využívá planární elektrostatický středovýškový měnič, jehož frekvenční rozsah přesahuje 50 000 Hz a který je schopen generovat hladinu akustického tlaku nad 120 dB. Membrána těchto měničů je složena ze speciální ultratenké fólie poháněné silným elektrickým polem.
Na základě výjimečných vlastností a pětatřicetiletých zkušeností s vývojem a výrobou těchto měničů byl tedy jasnou volbou pro první T+A sluchátka. Planární magnetické měniče jsou velmi podobné elektrostatickým zařízením, neboť jejich membrána je také tvořena tenkou membránou poháněnou silným magnetickým polem. Rozhodnutí začít vývojem planárního magnetostatu a teprve poté pokračovat elektrostatickým zařízením bylo založeno na zjištění, že magnetostat má širší oblast použití, protože nevyžaduje napájecí napětí – jako je tomu u elektrostatických měničů. Obě tyto konstrukce jsou ovšem ideální pro skutečně High-End sluchátka a jsou již svou technickou podstatou lepší než dynamické alternativy.

Minimalistický design Solitaire P odkazuje na ikonickou řadu T+A HV a  stejně jako všechna ostatní zařízení T+A  oslovuje především uživatele, kteří oceňují estetiku, hudbu, inovace a řemeslné zpracování. Z technického hlediska představuje Solitaire P milník: sofistikovaná planární magnetostatický design s ultra lehkým kuželem a planárním driverem nabízí obrovské fyzikální výhody a vede k excelentním zvukovým vlastnostem.

Typ sluchátek

Otevřená kryjící ucho

Typ měniče

Planární magnetostatický

Impedance

80 Ohmů

Frekvenční rozsah

5 Hz – 54 kHz

Zkreslení

< 0,015 % @ 100 dB Maximální SPL

> 130 dB

Rozměry měniče

elipsa 110 x 80 mm

Možnost připojení

Kabel nesymetrický jack 6,35 mm, symetrický 4,4 mm Pentaconn

Použité materiály

Hliník, nerez ocel, umělá hypoalergenní kůže, alcantara

Hmotnost

530 g bez kabelu