Naše stránky slouží jako produktový katalog. Veškeré zboží lze vyzkoušet a zakoupit v naší prodejně v Olomouci.
 

AUDIOQUEST ROCKET 44 SBW

 

AUDIOQUEST ROCKET 44 SBW

  • měď s perfektním povrchem (Perfect-Surface Copper+, neboli PSC+)
  • Carbon-Based Noise Dissipation +Cross-Talk-Dissipation
  • polyethylenová pěna se vstříknutým dusíkem
  • DoubleStar-Quad geometrie
  • Spread Spectrum Technology (SST)
Varianta
19 990 Kč 22 490 Kč 24 990 Kč 27 490 Kč 29 990 Kč od 19 990 Kč
Značka AudioQuest
Kategorie Sety
 

Rocket 44 SBW výrobce Audioquest je sada Single-BiWire high-endových bez kompromisních reproduktorových kabelů o průměru 13 AWG (2,63 mm?).

 

Rocket 44 do své směsi vodičů začleňuje vysoce čistou měď s perfektním povrchem (Perfect-Surface Copper+, neboli PSC+), která zajišťuje méně přechodů v rámci struktury materiálu a potlačuje a omezuje tak drsnost zvuku. Ve výsledku pečlivě vyladěná kombinace PSC a PSC+ (s převahou PSC+) umožňuje kabelu Rocket 44 podávat zcela čirý a nevídaně jasný zvuk.

Carbon-Based Noise Dissipation +Cross-Talk-Dissipation jsou systémy pohlcení šumu a přeslechů; jde o potažení negativních vodičů speciální vrstvou částečně vodivého polyethylenu s obsahem uhlíku. Tento výjimečný materiál pak tlumí ruchy, které tak nejsou přenášeny zpět do zesilovače. Kladné vodiče jsou izolovány pomocí polyethylenové pěny se vstříknutým dusíkem, která je patřičně nízkoztrátová a zabraňuje "out-of-focus" efektu běžného u jiných materiálů.
 
DoubleStar-Quad geometrie: vzájemná poloha vodičů a jejich správné uspořádání určují základní elektrické vlastnosti kabelu (= kapacitanci a indukčnost). Avšak i když jsou tyto vlastnosti udržovány v rovnováze, vzájemný vztah vodičů může velmi negativně ovlivnit výsledný zvuk. DoubleStar-Quad koncepce kabelu Rocket 44 nabízí nesrovnatelně lepší vlastnosti (dynamický kontrast, srozumitelnost), než kdyby byly tyto vodiče vedeny paralelně.
 

Spread Spectrum Technology (SST): Každý vodič má, dle své velikosti a tvaru, specificický profil ruchu. Radiálně symetrické vodiče (pevné či trubkové) mají sice nejméně nespojitostí, každý vodič konkrétní šířky má však svou specifickou "zvukovou stopu".SST je metoda, která značně omezuje vznikání nedokonalostí signálu pečlivou kombinací různě velkých vodičů, což vyústí ve výjimečně čirý, čistý a dynamický zvuk.

Biwiring: Rocket 44 je výborným Single-Bi Wire kabelem. Když jsou poloviny na konci kabelu rozděleny, Double Star-Quad geometrie mění Rocket 44 na pravý Double-Bi Wire set díky magnetické nezávislosti každé sekce čtyř vodičů. Jedna skupina čtyř vodičů je zaměřena spíše na dokonalost výšek, zatímco druhá se je zaměřena více k basu; je více "mocná". Dohromady tvoří výborně vyvážený Single-BiWire design. Po rozdělení geometrie Double Star-Quad kabelu Rocket 44 umožňuje stát se maximálně výkonným Double Bi Wire v jednom kabelu.

Zakončení: Audioquest má širokou nabídku high-endových konektorů, které umožňují bezpečné připojení kabelu Rocket 44 k libovolnému typu zařízení. Zakončení Audioquest mohou vypadat matně, zlatě či stříbrně, protože jsou tyto kovy naneseny přímo na konektor. Nenajdete zde žádnou drsně znějící niklovou vrstvu. Audioquest PK-Spade jsou měkké, protože měkký kov je lepší – zajišťuje kvalitnější propojení. Pro vybavení vyžadující banánky či BFA konektory nabízí excelentní výkon Audioquest PK-BFA/Banana.

 

Průměr: 13 AWG(2,63 mm?).

Vodiče:pevné – měď s hladkým povrchem (PSC a PSC+).

Může být zakončenovidličkami čibanánky.

V sadě jeden pár kabelů.

Poznámka: PVC "kalhoty" na každém z konců kabelu jsou označeny "Speaker End" (reproduktory), nebo "Amp End" (zesilovač). Kabely zapojte pouze v požadovaném směru.

Odkazy: 

Oficiální stránka Rocket 44 (anglicky, Audioquest.com)

 

Popis Rocket 44 a jeho vlastností (anglicky, Youtube)