Naše stránky slouží jako produktový katalog. Veškeré zboží lze vyzkoušet a zakoupit v naší prodejně v Olomouci.
  • 1 z 3
 

Bowers & Wilkins Nautilus

 

Jedná se opravdové ztělesnění filozofie firmy B&W.

Barevné provedení: Černá, Půlnoční modrá, Stříbrná nebo na přání zákazníka 

1 699 990 Kč
Značka Bowers & Wilkins
Webová stránka značky bowerswilkins.com
Kategorie Sloupové
 

Při hledání transparentnosti zvuku představuje Nautilus opravdový zvukový zázrak. Omezen nebo zabarven může být jedině zdrojem, zesilovači nebo kabely. Každý reproduktor je proveden jako opravdový píst. Exponenciálně zužující se trubice účinně odvádějí zvuk za měniči do ztracena. Klasický tvar ozvučnice Nautilus je plně podřízen své funkci - zajištění tvarové jednoty, věčné kráse a dokonalé hudbě.

Nejúčinnější způsob pohlcení nechtěné zvukové energie vyzařované ze zadní části membrány reproduktoru, je její zatížení zužující se trubicí vyplněnou tlumícím vláknem. Tím se zabrání opožděnému odrazu energie zpět přes membránu.
Pásmo nižších frekvencí potřebuje trubici o délce 4,5m, proto je ke zmenšení prostoru za reprobednou basová trubice stočena.

Laboratorní testy ukázaly jednoznačné výhody zakřiveného tvaru ozvučnice. Zvukové vlny z reproduktorů putují přes povrch ozvučnice. Pokud je odrážejí ostré hrany, určitá energie je odražena zpět směrem k posluchači. Tento zpožděný zvuk zastírá čistotu originálního signálu a může snížit přesnost zvukového obrazu. Proto je tělo Nautilu virtuálně zbaveno rovných hran. Je vyrobeno téměř celé ručně z vyztužené směsi vláken a upravené podle nejvyšších standardů pomocí nátěrů a laků dovezených z Německa, kde jsou dodávány vedoucím výrobcům automobilů, jako je Porsche a Mercedes Benz.

 

doporučený výkon zesilovače [W]: 200-500W na pásmo při 8Ohm přes elektronickou výhybku
frekvenční rozsah [Hz]: 10-25.000 -6dB
reproduktor basový: 1x 305mm anodizovaný hliník
reproduktor pro nižší středy: 1x 100mm anodizovaný hliník/polyuretanová pěna
reproduktor pro vyšší středy: 1x 50mm anodizovaný hliník, vrchlíkový
reproduktor výškový: 1x 25mm anodizovaný hliník, vrchlíkový
rozměry (výška*šířka*hloubka) [mm]: 1210x430x1105
systém: 4 pásmový s tlumenou soustavou zužujících se trubic