Naše stránky slouží jako produktový katalog. Veškeré zboží lze vyzkoušet a zakoupit v naší prodejně v Olomouci.
 • 1 z 5
 

Dynaudio Emit 25 C

 

Hi-fi začíná s Emit

Reprosoustava pro střední kanál ve vícekanálovém systému

Říká se, že soundtrack dělá až 80% zážitku z filmu a středový kanál je jeho zásadní součástí. Z tohoto reproduktoru vychází lví podíl dialogů ve filmech a je také středobodem hudební produkce ve vícekanálovém mixu. Je proto zásadní udělat ho dobře.

Emit 25C je v podstatě model Emit 30 otočený na bok se středobasovými měniči po stranách výškového měniče. Měniče jsou ty samé; výhybka je stejná, skříň a vyladění basreflexu jsou odlišné. Tyto změny ale nedělají medvědí službu, právě naopak. Znamená to, že získáte totální konzistenci mezi středovým dialogovým reproduktorem a reprosoustavami, které jej obklopují (ať jsou to Emit 10, 20, 30 nebo 50) a doplňují na dalších kanálech systému domácího kina.

Varianta
Běžná cena 17 990 Kč
Ušetříte 1 300 Kč (–7 %)
16 690 Kč
Značka DYNAUDIO
Kategorie Centrální
 
   • 2 x 14 cm MSP středobasové měniče (MSP - Magnesium Silicate Polymer)
   • cívky vyrobené z lehkého hliníkového drátu, pokrytého tenkou vrstvou mědi
   • vysoce výkonný výškový měnič Cerotar s inovací Hexis
   • Dánský design skříněk v černé, bílé a vlašském ořechu

    

   Emit 25C používá stejné 14cm MSP středobasové měniče jako Emit 10 a Emit 30. MSP znamená Magnesium Silicate Polymer. Jde o materiál, vyvinutý před pár desítkami let společností Dynaudio a vylepšovaný pro použití ve všech nejlegendárnějších reprosoustavách řad Confidence, Contour, Heritage Special a dalších. MSP poskytuje přesně správnou kombinaci nízké hmotnosti, pevnosti a tlumení pro reprodukci zvuku tak, jak ho nahrál interpret. Každá membrána je vyrobena jako jeden kus včetně integrovaného prachového vrchlíku. Vyvažovací „žebra“ okolo středu membrány jsou přímo spojena s cívkou, takže se celý mechanismus pohybuje jako jeden kus a přináší s sebou ohromnou míru kontroly a detailů ve zvuku.

   Samotné cívky jsou vyrobeny z lehkého hliníkového drátu, pokrytého tenkou vrstvou mědi. Hliník, navinutý na dvouvrstvém nosiči ze skelných vláken, jsme použili proto, že jeho hmotnost nebrání v pohybu měniče. Potažení mědí pak dovoluje využít více magnetické energie z dvojitého složeného magnetického systému. Zvyšuje energii toku pro vyšší výkon bez obětování dynamiky.

   Emit 25C má stejně jako další modely Emit a Evoke vysoce výkonný výškový měnič Cerotar. Jeho konstrukce je založena na měniči Esotar Forty z výroční řady Special Forty a obsahuje inovativní technologie, které redukují nechtěné rezonance a optimalizují tok vzduchu. Jako u řad Evoke, Confidence a Contour i, i u Emit naleznete tajnou inovaci: Hexis. Tento malý ďolíkatý vnitřní vrchlík, který redukuje zpětné odrazy na zadní stranu povrchu hrající kaloty. Jeho efekt uslyšíte v podobě neuvěřitelně detailního rozlišení: sladké, hladké výšky, které neunaví vaše uši ani při dlouhém poslechu.

   Emit 25C je nabízen ve třech zakázkových laminátových provedeních: černém, bílém a vlašském ořechu. Jsou navrženy tak, aby se snadno začlenily do vašeho obýváku. Hladké splynutí s interiérem je v případě dialogového reproduktoru obzvlášť důležité. Chcete přece strávit čas sledováním filmu a ne koukáním na reproduktor.

   Parametry

   Typ reprosoustavy Centrální
   Výkon 180 W
   Impedance 4 Ohm
   Frekvenční odezva 53Hz - 25kHz (-6 dB 46 Hz - 35 Khz)
   Citlivost 87dB (2.83V/1m)
   Výhybka 2.5-pásmová, 1000/3500 Hz
   Výškový menič 1 x Cerotar
   Stredobasový menič 2 x 140 mm MSP
   Rozměry 170,1 x 550 x 271,5 mm / 170,1 x 550 x 284,5 mm (s nožičkami / mřížkou) (V x Š x H)
   Hmotnost 10,98 kg
   Dostupná provedení bílá, černá, ořech