Naše stránky slouží jako produktový katalog. Veškeré zboží lze vyzkoušet a zakoupit v naší prodejně v Olomouci.
Novinka Efekt lupa
  • 1 z 6
 

McIntosh MQ112

 

 8pásmový analogový ekvalizér McIntosh MQ112

 

• Úprava zvukového signálu v 8 klíčových pásmech ve frekvenčním rozsahu 25 Hz - 10 kHz.
• Rozsah nastavení ±12 dB pro každé pásmo
• Knoflík TILT pro další přizpůsobení s jemným posunem tonálního vyvážení v rozsahu ±6 dB

109 990 Kč
Značka McIntosh
Kategorie Převodníky
 

PŘEVEZMĚTE KONTROLU NAD SVÝM ZVUKEM
Hledání dokonalého zvuku ve vašem domě může být frustrující, protože prakticky žádný prostor v domácnosti není navržen s ohledem na reprodukci zvuku. To může vést k neustálému laborování s akustickými úpravami, změnám umístění reproduktorů nebo dokonce k přestavování nábytku (což se nemusí líbit ostatním členům domácnosti). Namísto ztrácení času hraním si se systémem nebo místností převezměte kontrolu nad zvukem pomocí ekvalizéru prostředí MQ112 a věnujte více času poslechu hudby.

Při neúnavné honbě za dokonalým zvukem chápeme, jak frustrující je přizpůsobit obytný prostor pro optimální reprodukci zvuku. Se zařízením MQ112 můžete provést změny v samotné hudbě, abyste překonali problémy s akustikou místnosti. Výsledek může být ohromující a i skvěle znějící stereofonní systém může znít ještě lépe.

OVLÁDÁNÍ V 8 PÁSMECH
Srdcem modelu MQ112 je 8pásmový analogový ekvalizér (nazývaný také stereofonní ekvalizér), který umožňuje zvyšovat nebo snižovat úrovně zvukového signálu v 8 klíčových pásmech ve frekvenčním rozsahu 25 Hz - 10 kHz. Představte si jej jako zvukového sochaře, který vám umožní jemně vyladit zvukový signál. Díky působivému rozsahu nastavení ±12 dB pro každé pásmo si snadno poradíte s jakoukoli zvukovou výzvou. MQ112 je řešením, které potřebujete k vylepšení nebo potlačení konkrétních nástrojových rozsahů nebo typů hlasů, a promění tak váš poslechový zážitek.

MŮŽE ZLEPŠIT ZVUK STARŠÍ HUDBY
Ekvalizér MQ112 umí víc než jen napravit akustiku místnosti; dokáže také vdechnout nový život starším, nedokonalým nahrávkám. S mistrovskou přesností ekvalizéru MQ112 se můžete zaměřit na konkrétní frekvence, kompenzovat nedostatky ve starých skladbách a odhalit jejich skrytou brilantnost.

Knoflík TILT s jemným posunem tónového vyvážení o ±6 dB vám umožňuje další přizpůsobení zvuku. Zesilte basy a zároveň snižte výšky, nebo naopak - volba je na vás. Nastavení IN a OUT knoflíku EQ Control umožňují obejít celý obvod ekvalizéru, takže můžete porovnat upravený zvuk s původní, nezměněnou verzí a zajistit si tak dokonalý zvukový profil. Ekvalizér lze také spouštět externím napětím na zadním panelu, což vám dává bezproblémovou kontrolu nad tím, kdy bude MQ112 kouzlit. Také pomocí jednoho z programovatelných spouštěčů v předzesilovači audiosystému lze ekvalizér přepínat jako zařazený a vyřazený v závislosti na volbě vstupu nebo zesilovače, takže upravit můžete jen některé z použitých zdrojů signálu. MQ112 je vyroben s precizností a všestranností a může se pochlubit obvody s pozoruhodně nízkou úrovní šumu a minimálním zkreslením, což jej bez problémů sladí s vysoce výkonnými audio systémy.

VŠESTRANNÁ SOUČÁST AUDIO SYSTÉMU
Všestranný MQ112 má symetrické i nesymetrické vstupy a výstupy, takže jej lze snadno přidat do stereofonního systému: stačí jej umístit mezi předzesilovač a výkonový zesilovač (zesilovače) a propojit je dohromady pomocí vstupů a výstupů podle vlastního výběru. Typ vstupu, který použijete, nemusí odpovídat typu výstupu; můžete například připojit předzesilovač (nebo jiný zvukový komponent s ovládáním hlasitosti, jako jsou některé CD přehrávače) přes nesymetrické vstupy, ale pak připojit MQ112 k výkonovému zesilovači (zesilovačům) pomocí symetrických kabelů přes symetrické výstupy. MQ112 lze také použít s integrovanými zesilovači, pokud má integrovaný zesilovač odnímatelné propojky, takže lze odpojit sekci předzesilovače od sekce výkonového zesilovače.

Všestrannost modelu MQ112 se dále projevuje v jeho druhém páru výstupů, který otevírá svět možností, jak si vychutnat hudbu. Stejnou hudbu můžete přehrávat přes samostatný stereofonní systém v jiné místnosti, jeden pár reproduktorů pro optimální kontrolu zvuku zapojit v bi-amping režimu nebo připojit subwoofer pro extra basový zátah.

U subwooferů bez stereofonních vstupů lze druhý výstup na MQ112 nastavit na MONO; takto lze připojit i dva subwoofery. Ve složitějších systémech lze MQ112 připojit prostřednictvím smyček PROCESOR a připojení záznamu/přehrávání TAPE MONITOR, které se nacházejí na mnoha předzesilovačích a integrovaných zesilovačích.

KLASICKÝ MCINTOSH
Design ekvalizéru MQ112 je důkazem snahy společnosti McIntosh o nadčasovou estetiku a vysoce kvalitní materiály. Černý skleněný čelní panel, otočné ovládací knoflíky, osvětlené logo a na zakázku vyrobené hliníkové koncovky jsou charakteristickými prvky značky. Porty pro ovládání napájení na zadním panelu umožňují bezproblémovou integraci s ostatními komponenty McIntosh, takže je snadné zapínat a vypínat MQ112 společně se zbytkem vašeho audiosystému.

 

Model

MQ112

Koncepce

8-pásmový analogový ekvalizér

Standardní úroveň výstupu

2,5 V (RCA) / 5 V (XLR)

Maximální úroveň výstupu

10 V (RCA) / 20 V (XLR)

Maximální vstupní úroveň

10 V (RCA) / 20 V (XLR)

Frekvenční rozsah

10 - 100 000 Hz (0, -1 dB)

Odstup signálu a šumu

115 dB

Celkové harmonické zkreslení

0,005% (20 - 20 000 Hz)

Úroveň ekvalizace

±12dB při 25Hz, 50Hz, 100Hz, 200Hz, 400Hz, 1kHz, 3kHz, a 10kHz

Ovládání naklonění (TILT)

±6dB při 20Hz a 20kHz - 650Hz osa náklonu

Vstupní impedance

10 kOhm (RCA) / 20 kOhm (XLR)

Výstupní impedance

500 ohm (RCA) / 1 000 ohm (XLR)

Rozměry (Š x V x H)

44.5 x 10 x 39,7 cm

Váha 

6,8 kg