Naše stránky slouží jako produktový katalog. Veškeré zboží lze vyzkoušet a zakoupit v naší prodejně v Olomouci.
 • 1 z 6
 

Marantz SA-12SE

 

Marantz byl u startu CD, když uvedl první CD přehrávač — originální CD-63 — v roce 1982. V následujících letech se Marantz stal známým jako specialista na CD přehrávače. S využitím procesu vývoje vlajkové lodi SA-10, stejný tým navrhl SA-12 Special Edition pro oslavu lásky k hudbě a zdůraznění mistrovství a emoce hudby.
Technologie Marantz Musical Mastering definuje nové standardy v digitálním a analogovém zpracování zvuku. Diskový mechanismus je zkonstruován čistě pro audio - "SACDM-3" je schopen přehrávat SACD, CD, a kompilace na CD-ROM nebo DVD-ROM. Je rovněž vybaven asynchronním USB vstupem, schopným zpracovat vše až do PCM/DXD 384kHz/32bit a DSD11.2MHz. Marantz Musical Mastering Stream transformuje veškeré soubory formátu PCM do formátu DSD, s použitím pokročilého filtrování a proprietárního zpracování předtím, než Marantz Musical Mastering Conversion provede konverzi 1-bit datového toku přímo na analogový signál bez použití konvenčního D/A převodníku.
Technický tým Marantz vytvořil tento přehrávač pro poskytnutí takového zvuku, který bude schopen přivést Vás k Vaší oblíbené hudbě blíž než kdykoliv dříve. Důvod je jednoduchý a je středem všeho, co Marantz dělá – protože na hudbě záleží.

Běžná cena 89 990 Kč
Ušetříte 4 000 Kč (–4 %)
85 990 Kč
Značka MARANTZ
Kategorie CD Přehrávače
 

Klíčové charakteristiky

 • Navržen a rozsáhle vyladěn týmem specialistů čerpajícím z více než 35 let znalostí z návrhů CD přehrávačů Marantz.
 • Inovativní Marantz Musical Mastering "MMM-Stream" převzorkování na DSD a filtrace.
 • Zákaznicky navržený 1-bitová přímá "MMM–Conversion" z DSD na analog.
 • Vysoce kvalitní analogový výstupní stupeň s technologií Marantz HDAM-SA3 a výstup s nízkou impedancí.
 • Vlastní vyvinutá Marantz SACD/CD mechanismus "SACDM-3" navržený čistě pro audio.
 • Přehrávání SACD/CD a přehrávání kompilací na CD-ROM a DVD-ROM (audio).
 • Asynchronní USB vstup pro hi-res audio až do PCM/DXD 384kHz/32bit a DSD11.2MHz.
 • Oddělení USB a digitálních vstupů pro blokování šumu z připojených zdrojů.
 • Napájení s toroidním transformátorem.
 • Dedikovaný sluchátkový zesilovač se zcela diskrétní konstrukcí a HDAM-SA2.

 

 • Řada Marantz Special Edition - Rozsáhlé a pečlivé ladění prováděné zvukovými mistry je to, co umocňuje vynikající zvukový popis kteréhokoli výrobku Marantz. Žádný z komponentů neopustí ruce zvukových mistrů Marantz, dokud neprojde náročnými testy. Do Vašeho domova mohou dorazit pouze nejlepší výrobky, důkladně testované a láskyplně zpracované.
  Marantz Special Editions představují způsob, kterým Marantz oslavuje lásku k hudbě proniklou hluboko do žil zvukových mistrů a techniků Marantz a vyjádřenou uměleckým a řemeslným zpracování těchto speciálních komponentů. Zvukoví mistři občas označí výrobek s vyšším potenciálem, než je očekáváno, a zpracují jej s neochvějnou pozorností věnovanou detailu, volbě komponentů, a poslechovým seancím. Originální SA-12 byl vyvinut výhradně pro japonský trh – a rychle se projevil jako další vyvolený. Evropští zvuková technici jej úspěšně zkombinovali – výsledkem byl vývoj famózního SA-KI Ruby... a tak se zrodil SA-12 Special Edition. 
 • Transportní mechanismus - Srdcem přehrávače SA-12SE je inovativní SACDM-3 transportní mechanismus, vyvinutý výhradně pro nejlepší možný přednes při přehrávání SA-CD, CD a hudby uložené na datových discích. Tento nový mechanismus slibuje výjimečnou kvalitu zvuku z konvenčních disků CD a SA-CD a umožňuje posluchači vytvářet své vlastní disky s hi-res audio kompilacemi prostřednictvím počítačové DVD vypalovačky. Přehrávač SA-12SE podporuje soubory FLAC od 44.1kHz do 192kHz a rozlišení až 24-bit, DSD2.8MHz a DSD 5.6MHz, ALAC (Apple Lossless), AIFF a MP3 soubory. Vytváření a přehrávání hi-res disků s kompilacemi je jednoduché – a zábavné.
 • CD, SA-CD a dál.. Přehrávač SA-12SE je plně funkční D/A převodník pro hudbu uloženou na domácím PC prostřednictvím USB-B a je vybaven optickým a koaxiálním digitálním vstupem pro stávající audio komponenty. Tyto vstupy podporují soubory až do 192kHz/24bit. USB-B asynchronní vstup pro přímé propojení s PC je kompatibilní s hudebními soubory PCM a DXD až do 384kHz/32bit, a rovněž DSD2.8MHz, DSD5.6MHz a DSD11.2MHz.
 • Technologie Marantz HDAM - Marantz vyvinul své vlastní obvodové desky nazvané Hyper-Dynamic Amplifier Modules (neboli HDAM) pro záměnu všude používaných zesilovačů na bázi čipů. Použitím diskrétních povrchově montovaných komponentů s krátkými zrcadlenými trasami levé a pravé signálové cesty HDAM dramaticky překonává běžné integrované op-zesilovače co se týče rychlosti sledovací frekvence a úrovně šumu. Výsledkem je dynamičtější, přesný a detailní zvuk. V průběhu roků Marantz vyvinul různé HDAM pro splnění požadavků přehrávačů a zesilovačů. SA-12SE využívá nejnovější high-grade verzi SA3. V kombinaci s optimalizovaným návrhem uspořádání obvodů a pečlivě zvolenými komponenty poskytuje SA-12SE výjimečnou kvalitu zvuku a přednesu.
 • Marantz Musical Mastering: MMM-Stream a MMM-Conversion - Marantz Musical Mastering je srdcem DSD digitálního audia ležícím v SA-12SE. PCM signály jsou překonvertovány na DSD při 11.2MHz s použitím proprietárního MMM-Stream převodníku v přehrávači. Vysokofrekvenční signál je zpracován jedinečným stupněm MMM-Conversion – použitým místo konvenčního DAC – pro vytvoření analogového výstupu. Sekce zpracování MMM-Stream nahrazuje filtry převzorkování normálně používané v D/A konverzi, a umožňuje implementovat filtraci Marantz Musical Mastering. Dvoje systémové hodiny 44.1kHz a 48kHz zajišťují nejpřesnější konverzi vstupního signálu – ať už z disku nebo z digitálního vstupu. Veškeré formáty digitálního signálu jsou násobkem buďto 44.1 nebo 48, a tedy veškeré zpracování je provedeno bez zaokrouhlování – to brání ztrátě důležitých informací nebo vzniku chyb. Modulace Sigma Delta umožňuje čistý DSD standardní signál s tokem 1-bit, který prochází do sekce konverze ve formě vysokofrekvenčního toku impulsů. Návrh filtru DSD-to-analogue přivádí signál do modulu Marantz HDAM (Hyper Dynamic Amplifier Modules) ve výstupním stupni pro optimální kvalitu zvuku.
 • Napájecí zdroj s vysokými proudy - Napájecí zdroj přehrávače SA-12SE obsahuje velký vysokoproudý toroidní transformátor se sekundárním vinutím z bezkyslíkaté mědi (OFC), společně s vysokoproudými diodami Schottky Barrier Diodes v usměrňovacím stupni pro získání nejčistšího DC napěťového výstupu. Analogové a digitální obvody mají nezávislá napájení – pro minimalizaci interferencí.
 • Systémový dálkový ovladač - Elegantní dálkový ovladač s hliníkovým povrchem má ergonomické a intuitivní uspořádání a je vybaven funkcemi pro ovládání zesilovače – pro možnost ovládání SA-12SE a komplementárního integrovaného stereo zesilovače referenční třídy PM-12SE. Použijte integrovaný vstupní a výstupní konektory dálkového ovládání pro připojení SA-12SE k jiným kompatibilním komponentům Marantz. Přepínač internal/external na zadním panelu nabízí dodatečnou flexibilitu ovládání systému.
 • Fluorescenční displej s nízkým šumem - Luxusní LC displej s nízkým šumem zobrazuje jasné a snadno čitelné alfanumerické znaky a je kompatibilní s hudebními kódovanými s CD Text. Displej lze vypnout tlačítkem na dálkovém ovladači. Na předním displeji SA-12SE se pro informace uživatele nyní zobrazuje bitová hloubka vstupního signálu.
 • Dedikovaný sluchátkový výstup - Připojte svá oblíbená sluchátka přímo k přehrávači SA-12SE prostřednictvím sluchátkového konektoru na předním panelu – ten rovněž disponuje vlastním volitelným ovládáním zisku. Sluchátkový obvod je kompatibilní se širokou škálou typů sluchátek a sluchátek s nízkou impedancí.
 • Stvořen pro přednes - Stejně jako komplementární PM-12SE, také Super Audio CD přehrávač SA-12SE je konstruován podle nejvyšších standardů, s čelním panelem z masivního nemagnetického hliníku pro eliminování interferencí. Měděné RCA konektory SA+12SE s jednovrstvým poniklováním překonávají konektory používané konkurencí a nabízí jedinečné poslechové zážitky.
 • Více než 65 let audiofilního dědictví - Společnost Marantz, založená v roce 1953, má dlouhou a bohatou historii navrhování audio komponentů přijímaných za své milovníky hudby a kritickými posluchači po celém světě. Kvůli Music Matters pokračuje SA-12SE v dlouhé tradici poskytování ve své třídě nejlepších poslechových zážitků pro hudbu a kino.
Kompatibilní formáty: CD / SACD
Datové disky: PCM 24-192 / DSD 5,6 MHz
USB : až PCM 32-384 / DSD 11.,2 MHz
HDAM : SA2 / SA3
Transformátor: toroidní
Sluchátkový výstup: Ano (proudový)
Volitelné filtry: CD a D/A převodník
Marantz Musical Mastering: Stream / Conversion
Digitální vstup: 1x optika / 1x koax / 1x USB
Digitální výstup: 1x optika / 1x koax
Analogové výstupy: 1x
Mechanika: SACD-M3
D/A převodník: MMM
Kmitočtový rozsah: 2 - 50 000 Hz
Dynamický rozsah: 109 dB
Celkové harmonické zkreslení: 0,0008%
Rozměry (š x h x v): 440 x 419 x 123 mm
Hmotnost: 16,4 kg