Naše stránky slouží jako produktový katalog. Veškeré zboží lze vyzkoušet a zakoupit v naší prodejně v Olomouci.
  • 1 z 8
 

Audiolab 6000CDT

 

6000CDT je CD transport, který obsahuje stejnou mechaniku jako vlajková loď CD přehrávačů Audiolab – model 8300CD. Extrémně robustní a spolehlivý, s digitální vyrovnávací pamětí, která snižuje selhání čtení disku. Díky tomu je schopen přehrávat poškrábaná a poškozená CD, která jsou v běžných mechanikách nečitelná.

hifivoice-doporucuje

Varianta
14 190 Kč
Značka Audiolab
Webová stránka značky audiolab.co.uk
Kategorie CD Přehrávače
 

e stejně velkém šasi, jaké má i zesilovač, se nachází 5,4 kg vážící CD transport. Podobně jako kolega má v centru čelního panelu integrovaný OLED displej, nalevo od něj je vhled do mechaniky a napravo šestice ovládacích tlačítek. Výrobce udává výstupní impedanci 75 Ohm (+/- 1 ohm), vzorkovací frekvenci 44,1 kHz a frekvenční odezvu 20 - 20 000 Hz (+/- 0,01 dB). Parametry tedy odrážejí v podstatě to, co by měl standardní přehrávač s podporou klasického kompaktního disku splňovat.
Transport CD je 445 mm široký, 65 mm vysoký včetně nožiček, a 300 mm hluboký. Zkreslení THD je menší, než 0,003% (1 kHz / 40 W / 8 Ohm). Maximální spotřeba energie činí 15 W a v pohotovostním režimu je menší, než 0,5 W.
Podle dostupných recenzí je zesilovač snaživý, má příjemně plný tón a velmi solidní kultivovanost. Zvuk není chudý nebo „obyčejný“, ale plnohodnotně splňuje hi-fi standardy. Efektní basy mají slušné tělo i váhu. Samotný transport se snaží hrát tvrději a relativně razantně, nicméně charakter obou komponentů je plně kooperující, neboť právě 6000CDT dodává do výsledného zvukového efektu jistou dávku výbušnosti a důraznosti. Celkově vkusná forma podání je slyšitelná také ve středním pásmu, kde vokály zůstávají nekonfliktní i při vyšší hlasitosti. Jsou příjemně syté a bohaté, zvuk není analytický, a prokreslení je dostatečně uspokojující. Citlivý posluchač pozná, že samotný transport působí tvrději, než zesilovač, ten však jako bonus vnáší do efektů jiskru a energii. Konečný výsledný mix obou charakterů je příjemně živý a nekonfliktní. Je slyšet, že výšek je tak akorát, tudíž jsou zřetelné a přitom nepřebujelé. S britskou typicky realistickou rezervovaností je tak podávána barvitost tónů. Klidné vyznění zvuku zesilovače dokáže transport 6000CDT rozzářit a dodat mu na zajímavém kovovém, zvonivém ladění, které však nepřekračuje meze vkusného hi-fi.F

Frekvenční odezva od (Hz) 20
Frekvenční odezva do (Hz) 20000
THD+N (%) <0.003% (1kHz @ 40W/8ohm)
D/A převodník ES9018 Sabre DAC
Barva Černá
Šířka (mm) 445
Výška (mm) 65,5 (včetně nožiček)
Hloubka (mm) 300
Hmotnost (kg) 5,4