Naše stránky slouží jako produktový katalog. Veškeré zboží lze vyzkoušet a zakoupit v naší prodejně v Olomouci.
  • 1 z 8
 

Audiolab 6000CDT

 

6000CDT je CD transport, který obsahuje stejnou mechaniku jako vlajková loď CD přehrávačů Audiolab – model 8300CD. Extrémně robustní a spolehlivý, s digitální vyrovnávací pamětí, která snižuje selhání čtení disku. Díky tomu je schopen přehrávat poškrábaná a poškozená CD, která jsou v běžných mechanikách nečitelná.

hifivoice-doporucuje

Varianta
14 190 Kč
Značka Audiolab
Webová stránka značky audiolab.co.uk
Kategorie CD Přehrávače
 

e stejně velkém šasi, jaké má i zesilovač, se nachází 5,4 kg vážící CD transport. Podobně jako kolega má v centru čelního panelu integrovaný OLED displej, nalevo od něj je vhled do mechaniky a napravo šestice ovládacích tlačítek. Výrobce udává výstupní impedanci 75 Ohm (+/- 1 ohm), vzorkovací frekvenci 44,1 kHz a frekvenční odezvu 20 - 20 000 Hz (+/- 0,01 dB). Parametry tedy odrážejí v podstatě to, co by měl standardní přehrávač s podporou klasického kompaktního disku splňovat.
Transport CD je 445 mm široký, 65 mm vysoký včetně nožiček, a 300 mm hluboký. Zkreslení THD je menší, než 0,003% (1 kHz / 40 W / 8 Ohm). Maximální spotřeba energie činí 15 W a v pohotovostním režimu je menší, než 0,5 W.
Podle dostupných recenzí je zesilovač snaživý, má příjemně plný tón a velmi solidní kultivovanost. Zvuk není chudý nebo „obyčejný“, ale plnohodnotně splňuje hi-fi standardy. Efektní basy mají slušné tělo i váhu. Samotný transport se snaží hrát tvrději a relativně razantně, nicméně charakter obou komponentů je plně kooperující, neboť právě 6000CDT dodává do výsledného zvukového efektu jistou dávku výbušnosti a důraznosti. Celkově vkusná forma podání je slyšitelná také ve středním pásmu, kde vokály zůstávají nekonfliktní i při vyšší hlasitosti. Jsou příjemně syté a bohaté, zvuk není analytický, a prokreslení je dostatečně uspokojující. Citlivý posluchač pozná, že samotný transport působí tvrději, než zesilovač, ten však jako bonus vnáší do efektů jiskru a energii. Konečný výsledný mix obou charakterů je příjemně živý a nekonfliktní. Je slyšet, že výšek je tak akorát, tudíž jsou zřetelné a přitom nepřebujelé. S britskou typicky realistickou rezervovaností je tak podávána barvitost tónů. Klidné vyznění zvuku zesilovače dokáže transport 6000CDT rozzářit a dodat mu na zajímavém kovovém, zvonivém ladění, které však nepřekračuje meze vkusného hi-fi.F

Frekvenční odezva od (Hz) 20
Frekvenční odezva do (Hz) 20000
THD+N (%) <0.003% (1kHz @ 40W/8ohm)
D/A převodník ES9018 Sabre DAC
Barva Černá
Šířka (mm) 445
Výška (mm) 65,5 (včetně nožiček)
Hloubka (mm) 300
Hmotnost (kg) 5,4
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.