Naše stránky slouží jako produktový katalog. Veškeré zboží lze vyzkoušet a zakoupit v naší prodejně v Olomouci.
  • 1 z 6
 

AUDIOQUEST Silver Cloud XTRM

 

Napájecí kabel 230 V AUDIOQUEST Silver Cloud XTRM se stříbrnými vodiči a systémem DBS, EU zakončení IEC C-19 NEBO EU zakončení IEC C-13

Nehledě na to jak perfektní máte AC zdroj napájení, rušení se vyskytuje z podstaty v každém kabelu, zejména v těch splétaných. Ani ty nejsofistikovanější filtry a napájecí zdroje nedokáží eliminovat toto kabelové rušení.

Nulová impedanční charakteristika ZERO 0

fairaudio-logo

 

Varianta
62 490 Kč 102 490 Kč 142 490 Kč od 62 490 Kč
Značka AudioQuest
Kategorie napájecí 230 V
 

série napájecích kabelů AudioQuest WIND je velkým krokem vpřed, nebo spíše obrovským skokem do nové třídy. Díky bezprecedentní kombinaci typické nulové impedance (O) a nízkého odporu (Z), přináší řada vysoko-proudých napájecích kabelů výrazně lepší výsledky než většina jiných existujících napájecích kabelů, bez ohledu na průřez a množství použitého kovu. Napájecí kabely WIND tak významně ovlivňují kvalitu zvuku a posouvají hranice na dosud netušenou úroveň.

 MISTRAL konektory pro nižší zkreslení a lepší rozptyl vysokofrekvenčního šumu

Napájecí kabel AudioQuest SILVER CLOUD XTRM je osazen luxusními konektory řady Mistral s optimální upínací silou pro maximalizaci výkonu. Zástrčky řady Mistral, stejně jako konektory TOP řady Storm, jsou vyrobeny ze silné vrstvy stříbra přímo nanášeného na červenou měď a berylium měď.

Pevné stříbrné vodiče (PSS) v kombinaci s vodiči z mědi s perfektním povrchem (PSC+)

U napájecího kabelu SILVER CLOUD jsou použity pevné stříbrné vodiče s vyhlazeným povrchem (PSS) v kombinaci s vodiči z extrémě čisté mědi s hladkým povrchem - Solid Perfect-Surface Copper + (PSC +). Dokonale hladký povrch vodičů ze stříbra PSS a čisté mědi PSC+ eliminuje zrnitost a zaručuje dokonale čisté pozadí oproti OFHC, OCC, 8N a dalším prémiovým druhům mědi. Vyšší čistota povrchu vodiče nadále minimalizuje rušení a interference způsobené přechody mezi jednotlivými zrny uvnitř materiálu.

Žádné interakce mezi prameny a eliminace rušení vznikajícího křížením vláken

Využitím vodičů s pevným jádrem, nedochází ke kontaktu mezi jednotlivými prameny a ani k žádnému ze zkreslení, které takový kontakt běžně způsobuje. Vodiče s tuhým jádrem zabraňují vzájemnému působení mezi jednotlivými vodiči, což bývá hlavním zdrojen intermodulačního zkreslení. 

Tiché pozadí a minimalizace elektrických problémů

Použitý Ground Noise Dissipation System (NDS) využívá stejné technologie jako další mnoho krát oceněné výkonové produkty Gartha Powella – vynikající síťové filtry NIAGARA. Kabely řady WIND snižují šum a čistí pozadí stejným způsobem, tedy bez ztráty detailů v signálu. Patentovaná technologie AudioQuest Ground Noise-Dissipation dramaticky lineárně snižuje radiofrekvenční rušení (RFI) v extrémně širokém rozsahu a přináší bezprecedentní snížení přechodového intermodulačního zkreslení (TIM). Výsledkem je živý a přirozený zvuk s dokonale černým pozadím.

 RF/ND-TECH (Patentovaný radiofrekvenční rozptyl zemního šumu)

Tento průlomový systém minimalizuje nevhodné chování obvodu eliminací indukovaného radiofrekvenčního šumu. Zemnící vodiče střídavého proudu sice poskytují ochranu před elektrickým zkratem, ale fungují také zároveň jako "anténa". Jsou tedy vystaveny indukovanému radiofrekvenčnímu (RF) šumu. Tento RF šum obchází napájecí zdroje komponent a je obvykle připojen přímo k nejcitlivějším audio/video obvodům systému. Technologie RF/ND-Tech společnosti AudioQuest toto zkreslení výrazně snižuje a poskytuje bezprecedentní úroveň rozptylu šumu v nejširší možné šířce pásma (rozsahu) rádiových frekvencí. Tato jedinečná topologie obvodů používá pole s potlačením fází v běžném módu ve shodě s proprietárními dielektrickými materiály, které poskytují dodatečné diferenciální lineární filtrování. (USA # 8,988,168).

Optimalizace vlastností elektrické izolace Dielectric-Bias System (DBS LEVEL X)

Společností AudioQuest vyvinutý a patentovaný systém Dielectric-Bias System (US Patent # 7126055) je využíván u mnoha AudioQuest kabelů již dávno. Tento DBS systém velmi efektivně snižuje nelineární zkreslení způsobené dočasným uchováním energie v izolaci kabelu. Nicméně, v napájecích kabelech řady WIND, je DBS implementován více strategicky, než kdy předtím – redukuje šum dielektrika ve významně širším pásmu a s vyšší efektivností brání jeho rozptýlení. DBS společnosti AudioQuest vytváří silné, stabilní elektrostatické pole, které sytí a polarizuje (organizuje) molekuly dielektrika. Tím se minimalizuje nelineární časové zpoždění a ve výsledku je zvuk daleko transparentnější.  

Směrovost

Všechna tažená kovová vlákna nebo vodiče mají nesymetrickou, a tedy směrovou strukturu vláken. AudioQuest řídí výsledné kolísání vysokofrekvenční impedance tak, aby byl šum odváděn mimo místa, kde by mohl způsobit zkreslení. Správné směrování vodičů u kabelu SILVER CLOUD je důležité v rámci komplexního systému Noise-Dissipation, ale zároveň také určuje nesymetrické připojení stínění a GND za účelem optimalizace výkonu celého systému.

Zakončení: Trojvidlice na IEC C-19

Průřez vodiče: 3 x 3,31 mm2