Naše stránky slouží jako produktový katalog. Veškeré zboží lze vyzkoušet a zakoupit v naší prodejně v Olomouci.
 • 1 z 3
 

AUDIOQUEST NRG HURRICANE / SOURCE

 

AUDIOQUEST NRG HURRICANE / HIGH-CURRENT

 • Pevné vodiče z extrémně hladké a čisté mědi (PSC +)
 • Nekomprimovaný přenos vysokého proudu
 • Technologie rozptylu zemního šumu (US patent č. 9,373,439)
 • Nulová impedanční charakteristika (50 Hz - 1 MHz)
 • 72 V DC DBS systém polarizace dielektrika (US patent č. 7,126,055)
 • Směrové vodiče
 • Průměr vodiče 11 AWG (2,3 mm - High-Current),16 AWG (1,29 mm - Source)
 • Konektory IEC C-15 / EU zástrčka (15 A) nebo IEC C-20 (20A)
Varianta
38 490 Kč 51 990 Kč 65 490 Kč od 38 490 Kč
Značka AudioQuest
Kategorie napájecí 230 V
 

Série napájecích kabelů AudioQuest Storm je velkým krokem vpřed, nebo spíše obrovským skokem do nové třídy.Díky bezprecedentní kombinaci nulové typické impedance a nízkého odporu, přináší řada vysoko-proudých napájecích kabelů výrazně lepší výsledky než většina jiných existujících napájecích kabelů, bez ohledu na velikost a množství použitého kovu. Napájecí kabely STORM tak významně ovlivňují kvalitu zvuku a posouvají hranice na dosud netušenou úroveň. Kabel je nabízen ve verzi HIGH CURRENT, která je ideální pro zesilovače, síťové pračky a filtry, aktivní reprosoustavy, subwoofery i zdrojové komponenty, a verzi SOURCE, která je vhodná pro ostatní zdrojové komponenty.

Tiché pozadí a minimalizace elektrických problémů: PoužitýNoise Dissipation System NDS (Systém rozptylu šumu) je daleko sofistikovanější než v minulosti (US Patent # 8988168) a napájecí kabely řady STORM tak využívají stejné technologie jako výkonové produkty Gartha Powella – vynikající síťové filtry NIAGARA. Kabely řady STORM snižují šum a čistí pozadí stejným způsobem, tedy bez ztráty detailů v signálu.

Optimalizace vlastností elektrické izolace: Společností AudioQuest vyvinutý a patentovaný systém Dielectric-Bias System (US Patent # 7126055) je využíván u mnoha AudioQuest kabelů již dávno. Tento DBS systém velmi efektivně snižuje nelineární zkreslení způsobené dočasným uchováním energie v izolaci kabelu. Nicméně, v napájecích kabelech řady STORM, je poprvé DBS implementován více strategicky, než kdy předtím – redukuje šum dielektrika ve významně širším pásmu a s vyšší efektivností brání jeho rozptýlení. Žádné interakce mezi prameny, eliminace rušení vznikajícího křížením vláken: Využitím vodičů s pevným jádrem, nedochází ke kontaktu mezi jednotlivými vlákny a k žádnému ze zkreslení, které s sebou nese. Vzhledem k vynikající kvalitě použitých kovů, mají vodiče výrazně hladší povrch, čímž je minimalizováno zkreslení i RF šum.

VODIČE S PEVNÝM JÁDREM Z VYSOCE ČISTÉ MĚDI S EXCELENTNĚ HLADKÝM POVRCHEM (PSC +)

U kabeluHURRICANE jsou použity všechny vodiče pevné, vyrobené z extrémně čisté mědi s hladkým povrchem - Solid Perfect-Surface Copper + (PSC +). Vodiče s pevným jádrem zabraňují vzájemnému působení mezi jednotlivými vodiči, což bývá hlavním zdrojem intermodulačního zkreslení. Dokonale hladká a čistá měď PSC+ eliminuje zrnitost a zaručuje dokonale čisté pozadí oproti OFHC, OCC, 8N a dalším prémiovým druhům mědi.

AudioQuest napájecí kabely řady STORM jsou tak skutečně optimalizovány díky systému minimálního odporu Low-Z a systému odstranění šumu Noise-Dissipation System, stejně jako mimořádné produkty ze série síťových filtrů NIAGARA.

AUDIOQUEST HURRICANE

 • Pevné vodiče z extrémně hladké a čisté mědi (PSC +)
 • Nekomprimovaný přenos vysokého proudu
 • Technologie rozptylu zemního šumu (US patent č. 9,373,439)
 • Nulová impedanční charakteristika (50 Hz - 1 MHz)
 • 72 V DC DBS systém polarizace dielektrika (US patent č. 7,126,055)
 • Směrové vodiče
 • Průměr vodiče 11 AWG (2,3 mm - High-Current),16 AWG (1,29 mm - Source)
 • Konektory IEC C-15 / EU zástrčka (15 A) nebo IEC C-20 (20A)

"Je více než jasné, že AudioQuest provedl s napájecím kabelem Hurricane velký krok.Za cenu 1599 EUR (za 1 metr) jsme nikdy netestovali napájecí kabel této jedinečné a vysoké kvality. Dopad a vliv tohoto kabelu na zvukový systém je poměrně velký a rozhodující. Je jasnější než kdy jindy, že napájecí kabely by měly být základním prvkem v jakémkoli audio systému.Cena ve výši 1599 EUR (za 1 metr) je více než zdůvodněna velkým krokem v získané kvalitě."AUDIOGON

RECENZE - AUDIODROM (CZ)

https://forum.audiogon.com/discussions/review-audioquest-hurricane-part-1

https://forum.audiogon.com/discussions/review-audioquest-hurricane-part-2

https://positive-feedback.com/reviews/hardware-reviews/audioquest-storm-series-and-niagara-ac-power-products/

https://www.av-online.hu/egyeb/audioquest-storm-es-dragon-source-tapkabelek-tesztje_2420

https://www.youtube.com/watch?v=TBPK2me3BmE

https://soundrebels.com/audioquest-hurricane-high-current/