Naše stránky slouží jako produktový katalog. Veškeré zboží lze vyzkoušet a zakoupit v naší prodejně v Olomouci.
  • 1 z 8
 

McIntosh MA9500

 

• 2x 300 W výkon
• 55% nárůst dynamické rezervy pro lepší reprodukci hudebních špiček
• Funkce Power Guard®, která nepřetržitě monitoruje vstupní a výstupní signály a dokáže dynamicky upravovat vstupní úrovně tak, aby byl zajištěn maximální výkon a zároveň se zabránilo ostrému zkreslení a ořezání zvuku, které by mohlo poškodit reproduktory
• Bezpojistková technologie ochrany proti zkratu Sentry Monitor™, která odpojí výstupní stupeň dříve, než proud může překročit bezpečné provozní úrovně, a poté se automaticky resetuje, když se provozní podmínky vrátí do normálu
• Chladiče McIntosh Monogramed Heatsinks™, které jsou vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů s vynikající tepelnou vodivostí a vlastnostmi pro odvod tepla
• Technologie Home Theater PassThru, která umožňuje bezproblémovou integraci do systému domácího kina
• Sluchátkový zesilovač High Drive s funkcí Headphone Crossfeed Director (HXD®), která může přinést další rozměr poslechu přes sluchátka
• Diskrétní osmipásmové ovládání tónových korekcí, které umožňuje pokročilé manuální analogové nastavení ±12 dB v krocích po 2 dB vašich oblíbených nahrávek na frekvencích 25 Hz, 50 Hz, 100 Hz, 200 Hz, 400 Hz, 1 kHz, 2,5 kHz a 10 kHz
• Ovládání napájení pro zapnutí/vypnutí do připojených komponent McIntosh pro snadné zapnutí a vypnutí celého systému

359 990 Kč
Kategorie Integrované zesilovače
 

Továrně osazeno digitálním modulem DA2 - 2x optika + 2x koax + 1x USB + 1x HDMI s ARC. 

S integrovaným zesilovačem MA9500 a jeho 300 W na kanál s čistým a bezproblémovým výkonem hudba jednoduše ožije. Tento výkon je dodáván prostřednictvím dvojice proslulých transformátorů McIntosh Autoformer™, jejichž jedinečná konstrukce zaručuje, že vaše reproduktory vždy obdrží plný výkon 300 W bez ohledu na to, zda mají impedanci 2, 4 nebo 8 Ohmů. Model MA9500 nahrazuje oceňovaný model MA9000 (SoundStage Network 2018 Integrated Amplifier of the Year; Sound + Image 2019 Stereo Amplifier Award Winner; Stereo Sound 2017 Grand Prix Award Winner) a přidává další vylepšení výkonu již tak vynikajícího stereofonního integrovaného zesilovače.

Kapacita filtrace v MA9500 byla oproti MA9000 zdvojnásobena, což přineslo výrazné zvýšení dynamické rezervy z 1,8 dB na 2,8 dB, díky čemuž má MA9500 větší schopnost reprodukovat hudební špičky s menším zkreslením. A zatímco MA9000 se vyznačoval skvělým výkonem v oblasti nízkých basů, zvýšená kapacita filtrace modelu MA9500 pomůže zajistit ještě úžasnější reprodukci a kontrolu basů.

Zatímco model MA9000 obsahoval digitální zvukový modul DA1, model MA9500 je standardně vybaven digitálním zvukovým modulem DA2. DA2 nabízí 7 digitálních vstupů: 2 koaxiální, 2 optické, 1 USB, 1 MCT a 1 pouze pro audio určené připojení HDMI Audio Return Channel (ARC). DA2 je spojen s audiofilním, symetrickým, 8kanálovým, 32bitovým digitálně-analogovým převodníkem (DAC), který má ve srovnání s DAC v DA1 lepší dynamický rozsah i celkové harmonické zkreslení. Koaxiální a optické vstupy v DA2 dokáží dekódovat digitální hudbu až do 24 bitů/192 kHz pro přehrávání zvuku ve vysokém rozlišení. DA2 je vybaven exkluzivním vstupem MCT společnosti McIntosh, který nabízí bezpečné připojení DSD k jakémukoli z řady MCT SACD/CD transportérů pro zajištění nejlepší možné kvality zvuku s vysokým rozlišením, který se nachází na vašich SACD discích.

K MA9500 lze připojit televizory s kompatibilním výstupem HDMI (ARC) a vychutnat si zvuk televizoru prostřednictvím domácího hudebního systému jako nikdy předtím. Podporovány jsou oblíbené vícekanálové zvukové formáty Dolby® a DTS®, které budou odborně převedeny na dvoukanálový zvuk pro správné přehrávání. Dálkový ovladač MA9500 může ovládat napájení a hlasitost televizoru, pokud je v zesilovači i televizoru povolena komunikace CEC. DA2 má také zvýšenou podporu přehrávání DSD až do DSD512 prostřednictvím vstupu USB. A protože se jedná o modulární konstrukci, je možné DA2 jednoho dne nahradit novějším modulem digitálního zvuku.

Integrovaný zesilovač MA9500 nabízí obrovské množství analogových a digitálních zvukových vstupů.
Šíře analogových audio připojení je stejně působivá jako digitální audio připojení. MA9500 má 10 analogových vstupů, které se skládají ze 2 symetrických vstupů, 6 nesymetrických vstupů a 1 phono vstupu pro přenosky s pohyblivou cívkou a 1 phono vstupu pro přenosky s pohyblivým magnetem se samostatnými uzemňovacími svorkami pro připojení gramofonu (gramofonů). Oba gramofonové vstupy mají nastavitelné zatížení, takže můžete jemně doladit zvuk svých vinylových desek. Všechny nesymetrické analogové konektory jsou vyrobeny z prvotřídní pozlacené masivní mosazi pro vynikající zpracování signálu a uzemnění. Všem analogovým a digitálním vstupům lze přiřadit vlastní názvy pro uživatelsky přívětivé ovládání a konfiguraci systému. Pro další flexibilitu při nastavování domácího audio systému obsahuje MA9500 symetrický a nesymetrický výstup, který může posílat audio signál do jiného výkonového zesilovače.

Modernizované komponenty napájecího zdroje dále snižují emise šumu a zároveň zvyšují odolnost v těch nejnáročnějších podmínkách. Model MA9500 nadále využívá výkonné řídicí mikroprocesory pro hladký a spolehlivý provoz systému a také některé z nejnovějších obvodových komponentů na úrovni nejmodernějšího zvuku, aby produkoval ten nejlepší možný zvuk.

Naše inovativní reproduktorové reproterminály Solid Cinch™ vám umožní snadno, ale bezpečně připojit reproduktorové kabely, aby nedošlo k jejich uvolnění a případnému zkratu; vazební sloupky jsou pozlacené, což zabraňuje korozi a zajišťuje kvalitní přenos signálu přes reproduktorové kabely do domácích reproduktorů.

MA9500 je jedním z mnoha produktů McIntosh, které získaly označení Roon Tested od společnosti Roon Labs. Byl profilován a testován jak společností Roon, tak společností McIntosh pro maximální kompatibilitu. Roon jej rozpozná a pošle mu zvuk optimalizovaný pro jeho schopnosti. Není třeba manipulovat se zaškrtávacími políčky nebo rozevíracími nabídkami, zařízení Roon Tested jsou automaticky identifikována a nakonfigurována ihned po vybalení z krabice, což zákazníkům přináší vynikající zážitek.

Model MA9500 je zabalen do klasického estetického kabátu McIntosh s černým skleněným předním panelem s LED osvětlením, dvojicí modrých wattmetrů reagujících na špičky, ovládacími knoflíky, osvětleným logem, hliníkovými koncovkami se zabudovanými úchyty a krásným šasi z leštěné nerezové oceli.

Model

MA9500

Výkon na kanál

300 W

Impedance reprosoustav

2, 4, nebo 8 Ohm

Celkové harmonické zkreslení

0.005%

Dynamická rezerva

2.8dB

Frekvenční rozsah +0,-0.5db

20Hz - 20kHz

Frekvenční rozsah +0,-3db

10Hz - 100kHz

Citlivost PHONO (MC)

0.30mV

Citlivost PHONO (MM)

3.0mV

Citlivost LINE (symetrický/nesymetrický)

0.6V/0.3V

Citlivost POWER AMP (vstup na konc. zes.)

1.7V

Odstup s/š PHONO (MC)

82dB

Odstup s/š PHONO (MM)

84dB

Odstup s/š LINE

98dB

Odstup s/š POWER AMP (vstup na konc. zes.)

114dB

Vstupní impedance LINE (symetrický/nesymetrický)

10K/22K

Činitel tlumení

>40

Maximální výstup

8V nesymetrický, 16V symetrický

Sluchátkový výstup

Ano (i pro vyšší impedanci s Headphone Crossfeed Director (HXD®))

Linkové vstupy (nesymetrické)

6x Stereo

Linkové vstupy (symetrické)

2x Stereo

Linkový fixní výstup

1x Stereo

Variabilní výstup (nesymetrický)

1x Stereo

Variabilní výstup (symetrický)

1x Stereo

Digitální vstup MCT (DIN) pro přehrávače McIntosh

1x

Digitální USB vstup

1x 

Digitální koaxiální vstup

2x  

Digitální optický vstup

2x  

PHONO vstup (MM)

Ano 

PHONO vstup (MC)

Ano  

Možnost vestavby AM/FM tuneru

Ne

Home Theater Pass Through

Ano 

Tónové korekce

8mi pásmové

Přemostění korekcí a přiřazení vstupu

Ano 

Technologie AUTOFORMER

Ano

Servisní port

Ano 

Výstup pro dálkové spínání

Ano 

Datový port na zadním panelu

Ano 

Vstup pro IR čidlo

Ano 

Doladění úrovně vstupů

Ano 

Dvouvrstvé šasi

Ano 

Indikátory výkonu

Ano 

Elektronkové provedení

Ne

Napájení

230V, 50/60Hz

Spotřeba ve STANDBY

<0.25 W

Rozměry (Š x V x H)

44.45cm x 24cm x 50.2cm

Hmotnost

45.8kg