Naše stránky slouží jako produktový katalog. Veškeré zboží lze vyzkoušet a zakoupit v naší prodejně v Olomouci.
 • 1 z 7
 

JBL L82 CLASSIC Black Edition

 

Limitovaná edice ikonických reprosoustav JBL L82 classic v luxusním černém piano laku

Legendy JBL v limitované černé edici - naprosto jedinečné Cool reproduktory

Společnost JBL založil J. B. Lansing v roce 1946 v Northridge v Kalifornii (USA). Už od svých počátků se prosazovala s výrobou kvalitních zvukových aparatur, od sluchátek až po klasické reproduktory. Výrobky JBL jsou dnes využívány v profesionálních nahrávacích studiích, ozvučují většinu kin v USA a množství hudebních sálů po celé Evropě. Bez nadsázky nejoblíbenějším a taky nejprodávanějším produktem vyrobeným touto společností jsou reprosoustavy JBL L100. Dnes bychom řekli, že jsou legendou a jednoznačným bestsellerem. Nyní přichází JBL s jedinečnou nabídkou reinkarnace těchto ikonických reproduktorů ve speciální limitované edici v černém piano laku - JBL Classic Black Edition - reprosoustavy jako žádné jiné - opravdový originál.

 

Běžná cena 74 990 Kč
Ušetříte 15 000 Kč (–20 %)
59 990 Kč
Značka JBL
Kategorie Regálové
 

JBL L82 Classic Black edition jsou reprosoustavy pro skalní fanoušky JBL, kteří chtějí produkt reprezentující DNA této americké společnosti tak, jako žádný jiný. To platí pro nezaměnitelný vzhled i technologie. Velmi specifická černá pěnová mřížka Quadrex je charakteristickým znakem, stejně jako elegantní, hranatý tvar ozvučnice s povrchovou úpravou tvořenou několika vrstvami černého laku ve finální vysoce lesklé úpravě. Zvýrazněné černé logo JBL se zlatými akcenty na mřížce a černo-zlaté štítky na ovladačích úrovně i na zadní straně je specialitou Black Edition. 

Oproti standardnímu modelu L82 Classic však nedošlo v Black Edition pouze k designovým úpravám. Inženýři JBL provedli také několik technologických aktualizací, které vyztužují ozvučnici a vylepšují výhybku. Také u basového měniče došlo k upgrade, který se projevil zlepšením linearity a snížením zkreslení. Upraveny byly i výškový a středo-tónový měnič, což přineslo další zlepšení výkonu. Black Edition tedy není jen kosmetickou metamorfózou, ale zní kultivovanější a také o něco jemněji ve středech a výškách, vytváří ještě otevřenější scénu a nízké tóny získali na kontrole. Díky nové svorkovnici, která nyní obsahuje dvě sady prémiových pozlacených terminálů pro bezpečné připojení k různým reproduktorovým kabelům a konektorům, se také rozšiřují možnosti připojení pro systémy Bi-Amp a Bi-Wire.

Vsledkem jsou vzhledově atraktivní vintage reprosoustavy s otevřeným zvukem a překvapivým dynamickým rozsahem. Přesný a pevný bas potěší nejen příznivce klasického rock&rollu, jemnost a cit pro detail pohladí milovníky akustické hudby, jazzu i klasiky a brilantní středy nadchnou ty, kdo obdivují čistý a věrný vokál. JBL L82 Classic Black Edition svým zvukem potěší všechny kdo žijí hudbou. 

JBL L82 Classic Black Edition - 2-pásma a precizní zvuk s JBL signaturou

Robustní skříni reproduktoru dominuje široká přední ozvučnice osazená 8" (200 mm) středo basovým reproduktorem s litým rámem a bílou membránou z čisté buničiny zavěšenou na pryžovém závěsu. O vysoké frekvence se stará 1" (2,5 cm) výškový reproduktor s titanovou kalotou ve speciálním zvukovodu spojeném s akustickou čočkou. Jednou z mnoha předností je, že díky konstrukci a kvalitě návrhu i zpracování jsou schopné tyto reprosoustavy přehrávat hudební materiál s vysokou úrovní hlasitosti a minimálním zkreslením. Tuto přednost jistě ocení všichni milovníci dynamické rockové hudby, kteří si rádi užívají poslech "na plno". Na rozdíl od mnohé konkurence však u L82 CLASSIC Black Edition nepřijdete o jemné nuance ani při reprodukci s nízkou úrovni hlasitosti, což potěší každého, kdo rád poslouchá pozdě v noci nebo nechce rušit své sousedy.

Na přední stěně ozvučnice je i výstup optimálně vyladěného bass reflexu a netradiční ovladač, který dnes již jen zřídka najdete na jakémkoli současném reproduktoru. Jedná se o vysokofrekvenční útlumový prvek, který umožňuje samostatně nastavit výstupní úroveň výškového reproduktoru. To může být velmi užitečné při experimentování s umístěním reprosoustav nebo v případech, kdy výsledný zvuk ovlivňuje blízkost stěny nebo rohu a v poslechovém prostoru vykazuje tonální zkreslení.

Celkově je konstrukce velmi robustní - přední ozvučnice je 2,5 cm silná a boční stěny mají tloušťku 1,9 cm.  Ve střední části je strategicky umístěná výztuha ve tvaru písmene "V", která zajišťuje potřebnou tuhost skříně v nejkritičtějších místech. Celý vnitřní prostor je vyplněn silnou vrstvou tlumícího materiálu typu dacron, který účinně absorbuje vnitřní tlakové vlny.

Reproduktory JBL L82 Classic Black Edition jsou ideálně dimenzovány pro menší a střední místnosti a dokáží být velmi univerzální. Lze je využit jako Hi-Fi reproduktory pro domácí stereo systém nebo jako reproduktory pro systém domácího kina. Vždy budou zárukou přesné a detailní reprodukce a za všech okolností skvělou volbou. Nabízejí vysoký výkon i citlivost a díky tomu dokáží lehce zvládnout např. dynamiku zvuku živého rockového koncertu. Impedance 4 Ω znamená, že tyto reproduktory budete moci bez problémů používat s většinou zesilovačů i AVR receiverů a zároveň získáte vyšší špičkový výkon oproti standardním 8 Ω reproduktorům.

Jedinečný originál Reprosoustavy JBL L82 Classic Black Edition nabízeny s černou přední krycí mřížkou "Quadrex" ze speciálního pěnového materiálu. Pěna mřížky je poměrně silná, avšak stále akusticky velmi dobře průzvučná a chrání reproduktory před náhodným poškozením.

Ačkoliv jsou JBL L82 Classic Black Edition prezentovány jako regálové repro soustavy, předpokládá se, vzhledem k jejich rozměrům, spíše umístění přímo na podlaze nebo ještě lépe na speciálních kovových stojanech designovaných přímo pro tento konkrétní reproduktor. Originální stojany JS-80 jsou k dispozici jako samostatné příslušenství. S jejich využitím budou reproboxy umístěny nejen výš od země, ale budou zároveň také optimálně nakloněny v úhlu 7° a směrovány na uši sedícího posluchače.

L82 classic Black Edition budou dostupné pouze po omezenou dobu do vyprodání vyrobených zásob. Nabízejí kombinaci originality, jedinečnosti a luxusu v designu a legendárního zvuku JBL. 

 

TECHNICKÉ SPECIFIKACE

 • Systém: 2-pásmový

 • Dělící kmitočet: 1,7 kHz
 • Basový reproduktor: 8" (200 mm), membrána z čisté buničiny

 • Výškový reproduktor: 1" (25 mm), titanová kalota s mělkým zvukovodem

 • Impedance: 8 Ω

 • Doporučený výkon zesilovače25 až 150 W

 • Citlivost: 88 dB / 1 m / 2,83 V

 • Frekvenční odezva44 Hz - 40 kHz (- 6 dB)

 • Rozměry (š x h x v): 281 mm x 315,5 mm x  472,8 mm

 • Hmotnost: 12,7 kg / ks