Naše stránky slouží jako produktový katalog. Veškeré zboží lze vyzkoušet a zakoupit v naší prodejně v Olomouci.
 • 1 z 10
 

JBL L100 CLASSIC Black Edition

 

Limitovaná edice ikonických reprosoustav JBL L100 classic v luxusním černém piano laku

Legendy JBL v limitované černé edici - naprosto jedinečné Super Cool reproduktory

Společnost JBL založil J. B. Lansing v roce 1946 v Northridge v Kalifornii (USA). Už od svých počátků se prosazovala s výrobou kvalitních zvukových aparatur, od sluchátek až po klasické reproduktory. Výrobky JBL jsou dnes využívány v profesionálních nahrávacích studiích, ozvučují většinu kin v USA a množství hudebních sálů po celé Evropě. Bez nadsázky nejoblíbenějším a taky nejprodávanějším produktem vyrobeným touto společností jsou reprosoustavy JBL L100. Dnes bychom řekli, že jsou legendou a jednoznačným bestsellerem. Nyní přichází JBL s jedinečnou nabídkou reinkarnace těchto ikonických reproduktorů ve speciální limitované edici v černém piano laku - JBL Classic Black Edition - reprosoustavy jako žádné jiné - opravdový originál.

 

Běžná cena 149 990 Kč
Ušetříte 29 991 Kč (–20 %)
119 999 Kč
Značka JBL
Kategorie Regálové
 

BL L100 Classic Black edition jsou reprosoustavy pro skalní fanoušky JBL, kteří chtějí produkt reprezentující DNA této americké společnosti tak, jako žádný jiný. To platí pro nezaměnitelný vzhled i technologie. Velmi specifická černá pěnová mřížka Quadrex je charakteristickým znakem, stejně jako elegantní, hranatý tvar ozvučnice s povrchovou úpravou tvořenou několika vrstvami černého laku ve finální vysoce lesklé úpravě. Zvýrazněné černé logo JBL se zlatými akcenty na mřížce a černo-zlaté štítky na ovladačích úrovně i na zadní straně je specialitou Black Edition.

Oproti veleúspěšnému modelu L100 Classic však nedošlo v Black Edition pouze k designovým úpravám. Inženýři JBL provedli také několik technologických aktualizací, které vyztužují ozvučnici a vylepšují výhybku. Také u basového měniče došlo k upgrade, který se projevil zlepšením linearity a snížením zkreslení. Upraveny byly i výškový a středo-tónový měnič, což přineslo další zlepšení výkonu. Black Edition tedy není jen kosmetickou metamorfózou, ale zní kultivovanější a také o něco jemněji ve středech a výškách, vytváří ještě otevřenější scénu a nízké tóny směrují do vašeho pokoje s ještě větší hloubkou a kontrolou. Díky nové svorkovnici, která nyní obsahuje dvě sady prémiových pozlacených terminálů pro bezpečné připojení k různým reproduktorovým kabelům a konektorům, se také rozšiřují možnosti připojení pro systémy Bi-Amp a Bi-Wire.

 Výsledkem jsou vzhledově atraktivní vintage reprosoustavy s velmi otevřeným zvukem a výjimečným dynamickým rozsahem. Přesný a pevný bas budou obdivovat nejen příznivci klasického rock and rollu, jemnost a cit pro detail potěší milovníky akustické hudby, jazzu i klasiky a brilantní středy nadchnou ty, kdo obdivují čistý a věrný vokál. JBL L100 Classic Black Edition svým zvukem potěší všechny kdo žijí hudbou. Další z mnoha předností je schopnost přehrávat jakýkoliv hudební materiál s vysokou úrovní hlasitosti a minimálním zkreslením. Tuto přednost jistě ocení všichni milovníci dynamické rockové hudby, kteří si rádi užívají poslech "na plno". Připravte se na vzrušující zážitky, ať již z živého hudebního koncertu nebo klasického vinylového alba. Přímo ve vašem obývacím pokoji se všechny tóny zvukového spektra spojí v čisté potěšení z poslechu.

 

JBL L100 Classic Black Edition - 3-pásma a zvuk s JBL signaturou

Robustní skříni reproduktoru dominuje široká přední ozvučnice osazená 12" (300 mm) basovým reproduktorem s bílou membránou z buničiny zavěšenou na pryžovém závěsu. O středové frekvence se stará 5,25" (130 mm) reproduktor s litým rámem a kuželovou membránou z buničiny potažené polymerem. Vrcholem je nově vyvinutý 1" (2,5 cm) výškový reproduktor s titanovou kalotou ve speciálním zvukovodu spojeném s akustickou čočkou.

 Na přední straně je i výstup optimálně vyladěného bass reflexu a dva netradiční ovladače, které dnes již jen zřídka najdete na jakémkoli současném reproduktoru. Tyto ovladače umožňují samostatně nastavit výstupní úrovně středo tónového a výškového reproduktoru. Mohou být velmi užitečné při experimentování s umístěním reprosoustav nebo v případech, kdy výsledný zvuk ovlivňuje blízkost stěny nebo rohu.

Celkově je konstrukce velmi robustní - přední ozvučnice je 2,5 cm silná a boční stěny mají tloušťku 1,9 cm. Ve střední části je strategicky umístěná výztuha ve tvaru písmene "V", která zajišťuje potřebnou tuhost skříně v nejkritičtějších místech. Celý vnitřní prostor je vyplněn silnou vrstvou tlumícího materiálu typu dacron, který účinně absorbuje vnitřní tlakové vlny.

Reproduktory JBL L100 Classic Black Edition jsou ideálně dimenzovány pro většinu místností a dokáží být velmi univerzální. Lze je využit jako Hi-Fi reproduktory pro domácí stereo systém nebo jako přední reproduktory pro systém domácího kina. Vždy budou zárukou přesné a detailní reprodukce a za všech okolností skvělou volbou. Nabízejí výkon až 200 W s citlivostí 90 dB. To znamená že dokáží lehce zvládnout např. dynamiku zvuku živého rockového koncertu. Impedance 4 Ω znamená, že tyto reproduktory budete moci bez problémů používat s většinou zesilovačů i AVR receiverů a zároveň získáte vyšší špičkový výkon oproti standardním 8 Ω reproduktorům.

Jedinečný originál  Reprosoustavy JBL L100 Classic Black Edition nabízeny s černou přední krycí mřížkou "Quadrex" ze speciálního pěnového materiálu. Pěna mřížky je poměrně silná, avšak stále akusticky velmi dobře průzvučná a chrání reproduktory před náhodným poškozením.

 Ačkoliv jsou JBL L100 Classic Black Edition prezentovány jako regálové reprosoustavy, předpokládá se, vzhledem k jejich rozměrům, spíše umístění přímo na podlaze nebo ještě lépe na speciálních kovových stojanech designovaných přímo pro tento konkrétní reproduktor. Originální stojany JS-120 jsou k dispozici jako samostatné příslušenství. S jejich využitím budou reproboxy umístěny nejen výš od země, ale budou zároveň také optimálně nakloněny v úhlu 7° a směrovány na uši sedícího posluchače.

 L100 classic Black Edition budou dostupné pouze po omezenou dobu do vyprodání vyrobených zásob. Nabízejí kombinaci originality, jedinečnosti a luxusu v designu a legendárního zvuku JBL.

TECHNICKÉ SPECIFIKACE

 • Systém: 3-pásmový

 • Dělící kmitočet: 450 Hz, 3,5 kHz
 • Basový reproduktor: 12" (300 mm), membrána z čisté buničiny

 • Středový reproduktor: 5,25" (125 mm), membrána z čisté buničiny potažená polymerem
 • Výškový reproduktor: 1" (25 mm), titanová kalota s mělkým zvukovodem

 • Impedance: 4 Ω

 • Doporučený výkon zesilovače20 až 200 W

 • Citlivost: 90 dB / 1 m / 2,83 V

 • Frekvenční odezva40 Hz - 40 kHz

 • Rozměry (š x h x v): 389,6 mm x 371,5 mm x 636,5 mm

 • Hmotnost: 26,7 kg / ks